لینک به سایت های محبوب در توئیتر کار انسان ها نیست

لینک به سایت های محبوب در توئیتر کار انسان ها نیست
تاریخ انتشار : ۲۱ فروردين ۱۳۹۷

این یک امر مخفی نیست که بسیاری از مطالب پرطرفدار در شبکه اجتماعی توئیتر توسط بات ها ارسال می شوند، اما حالا مشخص شده که دامنه فعالیت این باتها بسیار گسترده تر از حد تصور قبلی است.

به گزارش گرداب، بات ها برنامه های خودکاری هستند که تحت کنترل انسان ها عمل می‌کنند و از آنها برای تبلیغات به نفع افراد و وب سایت های مختلف استفاده می شود.

یافته های جدید موسسه تحقیقاتی Pew نشان می دهد که بات ها مسئول لینک دادن به حدود دوسوم وب سایت های محبوب هستند. لینک دادن به سایت های غیراخلاقی، ورزشی و خبری سه اولویت مهم و اولیه این بات ها محسوب می شود.

این بررسی نشان دهنده نقش این بات ها در زمینه تولید اخبار جعلی و تقلبی هم هست وتوضیح می دهد که انتشار انبوهی از اخبار دورغین در فیس بوک و توئیتر چگونه اتفاق می افتد.

گفته می‌شود این اخبار دروغین باعث تصمیم گیری های اشتباهی توسط مردم شده که از جمله آنها می توان به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و رای دادن به دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا اشاره کرد.

در ماه های اخیر توئیتر تلاش کرده فعالیت بات ها را در این شبکه اجتماعی محدود کند تا آنها فقط برای به اشتراک گذاری اطلاعات مفید و راه اندازی پیکارهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی خلاقانه به کار گرفته شوند، اما به نظر می رسد این شبکه اجتماعی در این زمینه موفق نبوده است.