کمبریج آنالیتیکا ادعاهای فیس بوک را زیر سؤال برد

کمبریج آنالیتیکا ادعاهای فیس بوک را زیر سؤال برد
تاریخ انتشار : ۲۲ فروردين ۱۳۹۷

کمبریج آنالیتیکا این روزها به علت سوءاستفاده از اطلاعات خصوصی کاربران فیس بوک به شدت تحت فشار قرار گرفته و قصد دارد به نحوی تبعات این رسوایی را کاهش دهد.

به گزارش گرداب، مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک باید طی روزهای آینده در کنگره آمریکا حضور یابد و در مورد نقض حریم شخصی 87 میلیون کاربر خود توسط کمبریج آنالیتیکا شهادت دهد.

در چنین شرایطی کمبریج آنالیتیکا قصد دارد روایت متفاوتی از این رویداد ارائه دهد و روایت فیس بوک از این مساله را زیر سوال ببرد.

کمبریج آنالیتیکا در بیانیه‌ای که در همین زمینه منتشر کرده تاکید کرده که هیچ کار غیرقانونی انجام نداده است و تمامی اطلاعات کاربران را به طور قانونی جمع آوری کرده است. این شرکت به اشتراک گذاری غیرقانونی داده‌های کاربران فیس بوک را هم رد کرده است.

کمبریج آنالیتیکا همچنین مدعی شده که جمع آوری داده های کاربران را با رضایت آنها انجام داده است. این شرکت استفاده از داده های کاربران در زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یا رفراندوم خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را هم رد کرده و مدعی شده برای تحلیل شرایط انتخابات به داده های ثبت شده و رسمی رای دهندگان که در دسترس بوده اتکا کرده است.

این شرکت تحلیل داده ها همچنین مدعی شده که اطلاعات خصوصی کاربران را پاک کرده است و تنها اطلاعات 30 میلیون نفر از کاربران فیس بوک و نه 87 میلیون نفر برای مدتی در اختیار این شرکت بوده است. قرار است نهادهای رسمی نظارتی در امریکا این ادعاها را به طور مستقل مورد بررسی قرار دهند.