فیس بوک بعد از خروج هم کاربران را ردگیری می‌کند

فیس بوک بعد از خروج هم کاربران را ردگیری می‌کند
تاریخ انتشار : ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷

یک سناتور آمریکایی از فیس بوک خواسته تا از ردگیری فعالیت های کاربران خود بعد از خروج از این شبکه اجتماعی دست بردارد و به حریم شخصی آنها احترام بگذارد.

به گزارش گرداب، سناتور ادوارد مارکی ( سناتور دموکرات ایالت ماساچوست ) از کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا خواسته تا نهایت تلاش خود را انجام دهد تا این مساله تضمین شود که فیس بوک از داده ها و حریم شخصی کاربران محافظت می کند.

در نامه ای که وی طی هفته گذشته برای رئیس و کمیسیونرهای کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا ارسال کرده، برخی اقدامات ضروری که باید توسط فیس بوک انجام شود بیان شده و از کمیسیون یادشده خواسته شده تا نتایج تحقیقات خود در مورد فیس‌بوک را در اختیار سناتور یادشده قرار دهد.

سناتور ادوارد مارکی در نامه خود تصریح کرده که فیس بوک با اقدامات خود قوانین کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا را نقض کرده و بدون کسب اجازه داده های کاربران را در اختیار اشخاص و گروه های ثالث قرار داده است. وی افزوده است: من از کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا می خواهم تا از تمامی منابع موجود برای تحقیق در مورد فیس بوک استفاده کند و این شرکت باید تمامی مجازات های مالی ناشی از اقدامت خود را بپردازد. فیس بوک در برابر این نامه واکنشی از خود نشان نداده است.