Gerdab.IR | گرداب

وبلاگ "آهستان"

میکروب‌ها هنوز هم زنده هستند اما…

تاریخ انتشار : ۰۹ آبان ۱۳۸۹

در فتنه سال گذشته، ما انواع و اقسام میکروب‌ها‌ را تجربه کردیم! بخشی از میکروب‌ها به صراحت می‌گفتند که خواهان سرنگونی نظام و جمهوری اسلامی هستند. اینها میکروب‌هایی بودند که سال‌های سال منتظر چنین فرصتی بودند تا از نظام و از امام انتقام بگیرند.

بعد از سخنان رهبر انقلاب در جمع مردم قم و اشاره ایشان به ایستادگی مردم در برابر میکروب‌های سیاسی و اجتماعی در فتنه سال گذشته، جمعی از فتنه‌گران که همیشه خود را مصداق هر اشاره‌ای می‌دانند، به میکروب نامیده شدن خود اعتراض کردند! دقیقا مثل سال گذشته که خود را مصداق "خس و خاشاک" دانسته بودند!

به قول یکی از دوستان، وقتی این جماعت متوهم خودشان اصرار دارند که "خس و خاشاک و میکروب" نامیده شوند، دیگر ما چه بگوییم؟ وقتی خودشان با زبان خود و از همه مهمتر با رفتار خود، اعتراف می‌کنند که "خس و خاشاک واقعی و میکروب‌های حقیقی" هستند، پس چرا راه دور برویم و دنبال میکروب بگردیم؟!

البته به نظر من، تاکید می کنم به نظر من، تعبیر "میکروب" در بیانات رهبری، ناظر به شخص و فرد خاصی نبود بلکه ایشان به یک جریان سیاسی اجتماعی هماهنگ مخالف نظام و انقلاب در فتنه سال گذشته اشاره کرده‌اند، هر چند در این جریان، باید افرادی هم باشند که سیاست‌ها و نقشه‌ها را پیاده کنند.

به هر حال این جماعت میکروب سیاسی، بالا بروند، پایین بیایند، نمی‌توانند اصل سخنان رهبری را تحریف کنند و یا مظلوم‌نمایی کنند که ای داد و بیداد به "مردم" توهین شده است! نخیر، مردم همان‌هایی هستند که قبل از فتنه، در انتخابات شرکت کردند و بعد از انتخابات هم، میکروب‌ها را کنار زدند.

اگر به سخنان مختلف رهبری در یک سال و نیم گذشته نگاه کنیم، می‌بینیم که بیشترین تأکید ایشان بر تقدیر و تمجید از حضور ۴۰ میلیونی مردم در انتخابات سال گذشته بوده و هست، یعنی تقدیر از مردم. اما حتما قبول دارید که همیشه در هر جامعه‌ای و در هر نظامی، عده‌ای هستند که به آرای مردم احترام نمی‌گذارند و با توسل به زور و اجبار و دروغ و شایعه و حتی مظلوم‌نمایی می‌خواهند چماق اقلیت خود را بر سر اکثریت بکوبند و حرف خودشان را به کرسی بنشانند.

البته رهبر انقلاب در همان روزهای اول بعد از انتخابات که متوجه اعتراض عده‌ای به نتیجه انتخابات شدند، کمترین ایرادی به آنها وارد نکردند و حتی نمایندگان کاندیدا‌های معترض را دعوت کردند و حرف آنها را شنیدند و قول همکاری دادند و مدت قانونی رسیدگی شورای نگهبان به شکایات را تمدید کردند.

همه این موارد نشان می‌دهد که رهبری با اعتراض قانونی و مسالمت‌آمیز معترضان هیچ مشکلی نداشتند، اما مشکل از زمانی شروع شد که عده‌ای فقط حرف خودشان را قبول داشتند و حقیقتا می‌خواستند آرای میلیون‌ها ایرانی را باطل کنند. یعنی آنهایی که به بهانه "راهپیمایی سکوت" به خیابان آمدند و از دیوار پایگاه بسیج و مسجد بالا رفتند، آنجا را به آتش کشیدند، به اموال عمومی و خانه و کاشانه و مغازه و خیابان و مسجد و اتوبوس و خودروهای مردم هم رحم نکردند و در یک کلام، دست به آشوب و اغتشاش زدند. در هیچ کجای دنیا، دست آشوبگر و اغتشاشگر را نمی‌بوسند و به او شیرینی و تقدیرنامه تعارف نمی‌کنند. (نمونه‌اش را همین امروز در کشورهای متمدن و مدعی حقوق بشر اروپایی دارید می‌بینید)

اینجا بود که برای همه مشخص شد انتخابات و نتیجه انتخابات دیگر بهانه است و میکروبی به جان کشور و مردم افتاده که قصد براندازی دارد و باید در برابرش ایستاد و مقاومت کرد. البته در فتنه سال گذشته، ما انواع و اقسام میکروب‌ها‌ را تجربه کردیم! بخشی از میکروب‌ها به صراحت می‌گفتند که خواهان سرنگونی نظام و جمهوری اسلامی هستند. اینها میکروب‌هایی بودند که سال‌های سال منتظر چنین فرصتی بودند تا از نظام و از امام انتقام بگیرند.

در کنار این میکروب‌های قدیمی، میکروب‌هایی هم داشتیم که به دروغ "خواهان بازگشت به دوران امام" بودند، اما در برابر میراث ماندگار امام یعنی ولایت فقیه و جمهوری اسلامی، قد علم کرده بودند. میکروب‌هایی که خود را "یاران واقعی و نمایندگان مادام العمر امام" معرفی می‌کردند، اما با دشمنان شناخته شده و قسم خورده‌ امام ائتلاف کرده بودند. میکروب‌هایی داشتیم که علی رغم ادعای خط امامی، پای جنازه منتظری سینه می‌زدند! میکروب‌هایی که همین امروز هم با کاریکاتوریست‌ فراری و اهانت کننده‌ی به امام، مصاحبه می‌کنند و از اهداف مشترک دم می‌زنند!

در فتنه سال گذشته میکروب‌هایی داشتیم که کارشان شایعه‌پراکنی و دروغگویی بود. اسم آدم زنده را به عنوان شهید و جانباز و مفقود‌الاثر و مفقودالجسد منتشر می‌کردند.

میکروب‌هایی داشتیم که در روز قدس، شعار "نه غزه، نه لبنان" سر دادند اما امروز به سید حسن نصرالله نامه می‌نویسند! میکروب‌هایی که روز مبارزه با استکبار جهانی، شعار مرگ بر روسیه و چین سر دادند نه مرگ بر آمریکا!

میکروب‌هایی داشتیم که با رفتار خود، کاری کردند که منافقین ضعیف و ذلیل، دوباره احساس قدرت کردند و به خیابان‌های تهران آمدند. میکروب‌هایی داشتیم که در تجمعات خود دقیقا همان شعار شب قبل سیمای منافقین را تکرار می‌کردند. میکروب‌هایی داشتیم که از بسیجی‌ها عقده به دل داشتند و روز عاشورا بسیجی مظلوم را در خیابان‌های تهران و در برابر دیدگان همه، برهنه کردند!

میکروب‌هایی داشتیم که روزگاری شهید و شهادت را مسخره می‌کردند و ترویج آن‌را ترویج خشونت می‌دانستند، اما یک‌دفعه طرفدار خانواده شهدا شدند، آنهم خانواده دو شهید! میکروب‌هایی داشتیم که به مراجع تقلید اهانت می‌کردند و تقلید از آنها را "تقلید میمون‌وار" می‌دانستند، اما یک‌دفعه مقلد مراجع تقلید شدند، آنهم دو مرجع تقلید!

خلاصه اینکه در فتنه سال گذشته، ما در برابر میکروب‌های سیاسی و اجتماعی مقاومت کردیم و خود را در برابر آنها واکسینه کردیم. البته واکسن زدن و آمپول زدن گاهی درد هم دارد و ممکن است باعث ناراحتی شود، اما چاره‌ای نیست. برای در امان ماندن از شر میکروب‌ها، باید درد و ناراحتی را هم تحمل کرد.
 
امروز شاید این میکروب‌ها از بین نرفته‌ باشند، اما آنقدر ضعیف و ذلیل شده‌اند که فقط می‌توانند در جرس و خودنویس و بالاترین و روزآنلاین و سحام نیوز و کلمه و پشت در دستشویی بنویسند«ما میکروب هستیم!» اما کار دیگری از دستشان برنمی‌آید.