اینترنت اشیاء
اپراتور اول ارتباطی کشور موفق شد نخستین مودم ارتباطی اینترنت اشیاء بر بستر NB-IoT ساخت داخل را در شبکه خود به بهره‌برداری برساند.
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۰
کد خبر: ۲۷۶۵۸
به گزارش گرداب، روابط عمومی اپراتور اول ارتباطی اعلام کرده است در سال حمایت از کالای ایرانی و در راستای تأکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر استفاده از توانمندی‌های بومی، موفق شدیم نخستین ماژول ارتباطی NB-IoT چند منظوره ساخت داخل را با موفقیت طراحی و تولید کرده و به بهره‌برداری برسانیم.

تولید این ماژول گام مؤثری در جهت دسترسی به مفاهیم شهرهوشمند، خانه هوشمند، شهروند هوشمند، کشاورزی هوشمند، انرژی هوشمند و... است.

این ماژول قابلیت دارد که به تولید انبوه برسد و می‌تواند هر نوع دستگاهی را به شبکه NB-IoT متصل کند؛ در حال حاضر مصرف عمده این ماژول در حوزه گاز، برق و آب است.

همراه اول در ماه‌های گذشته بسترهای لازم برای آزمایش تولیدات شش شرکت مودم‌ساز و چهار شرکت کنتورساز داخلی را در شبکه رادیو، انتقال و core بر بستر NB-IoT ایجاد کرده و در نهایت با بومی‌سازی پلت‌فرم‌های لازم برای پیاده‌سازی این اکوسیستم، آن را به مرحله تولید رسانده است.

در این پروژه تمام لایه‌های رادیو، شبکه، انتقال و core در داخل بستر ارتباطی همراه اول بروزرسانی شده و برای اولین بار در کشور توسط شرکت ارتباطات سیار ایران و شرکت ملی گاز در جهت مدیریت هر چه بهتر انرژی در کشور اجرایی شده است.

پیش از این شرکت ملی گاز ایران در 9 بهمن ماه 95، تفاهمنامه هوشمندسازی کنتورهای گاز کشور را امضا کرده بود و به زودی نیز کنتور هوشمند برق با همکاری وزارت نیرو و کنتور هوشمند آب با همکاری وزارت جهاد کشاورزی بر بستر NB-IoT راه‌اندازی خواهد شد.

برچسب اخبار:
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد