Gerdab.IR | گرداب

افزایش 700درصدی سواستفاده جنسی از کودکان انگلیسی

تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۳۹۷

ساجد جاوید وزیر کشور انگلیس در سخنرانی اخیرش هشدار داد که بالغ بر ۸۰۰۰۰ پدوفیل در انگلستان وجود دارد که تهدید جنسیِ اینترنتیِ کودکان را در پی دارد.

به گزارش گرداب، ساجد جاوید وزیر کشور انگلیس در سخنرانی اخیرش هشدار داد که بالغ بر ۸۰۰۰۰ پدوفیل در انگلستان وجود دارد که تهدید جنسیِ اینترنتیِ کودکان را در پی دارد.ساجد جاوید پس از اشراف بر مقیاس کامل وحشت بواسطه آژانس جرایم ملی (NCA)، مأموریت شخصی خود را برای مقابله با سوءاستفاده اینترنتی از کودکان آغاز خواهد کرد.

طبق آمار جدید، تصاویر مربوط به سوءاستفاده از کودکان در NCA طی 5 سال گذشته، 700 درصد افزایش یافته است.
 
جاوید گفت که سوءاستفاده از نوزادان و کودکان زیر 10 سال بیشتر ثبت شده است.
 
وزارت کشور در مورد؛ افزایش پخش زنده سوءاستفاده، افزایش سرعت اینترنت، تکنولوژی گوشی های هوشمند و سهولت رو به افزایش انتقال وجه به خارج، هشدار داد.

به نقل از bbc، جاوید در سخنرانی خود گفت: "با افسری با بیش از 20 سال سابقه در مبارزه با تروریسم ملاقاتی داشتم، وی گفت که در تمام سالهای خدمتش هرگز با چنین مقیاسی از تهدید یا تعیین متجاوزان شوکه نشده است."
 
آمار نشان می دهد که پلیس طی 12 ماه گذشته، روزانه 23 مورد تجاوز جنسی به کودکان از طریق اینترنت را در انگلستان و ولز ثبت کرده است.
 
مقیاس وسیع تجاوز، منجر به اقدامات بیشتر تکنولوژی برای جلوگیری از دسترسی به تصاویر و ویدئوهای سوءاستفاده جنسی شده است.منبع: "شبکه دانا"