Gerdab.IR | گرداب

ادعای مرکز مطالعاتی اورشلیم:

نیویورک در تیررس موشک‌های ایران + عکس

تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۸۹

یک مرکز مطالعاتی صهیونیستی در صفحه تهدیدات راهبردی خود با قراردادن نقشه‌ای اینترنتی برد موشک‌های ایران را 11هزار و 500 کیلومتر عنوان کرده که می‌تواند نیویورک و برخی پایتخت‌های اروپایی را هدف قرار دهد.

یک مرکز مطالعاتی صهیونیستی در صفحه تهدیدات راهبردی خود با قراردادن نقشه‌ای اینترنتی برد موشک‌های ایران را 11هزار و 500 کیلومتر عنوان کرده که می‌تواند نیویورک و برخی پایتخت‌های اروپایی را هدف قرار دهد.

به گزارش گرداب به نقل از فارس، یک مرکز مطالعاتی صهیونیستی به نام Jerusalem Center for Public Affairs که در زمینه تهدیدات راهبردی فعالیت‌ می‌کند، در بررسی تهدیدات راهبردی خاورمیانه جمهوری اسلامی ایران و موشک‌های ساخت این کشور را به عنوان بزرگ‌ترین تهدیدی که حتی نیویورک را نیز هدف قرار می‌دهد، مطرح کرده است.

در این صفحه، با قراردادن یک نقشه اینترنتی و مشخص کردن محدوده در دسترس موشک‌ها، برد جهانی موشک ایران با 11هزار و 500 کیلیومتر به نیویورک می‌رسد.

در ستون سمت چپ این نقشه که به صورت یک فلش به نمایش درآمده است، در پنج آیکون برد‌های مختلف موشک‌های ایران و کشورهایی که در تیررس آنها هستند را نمایش داده است.

اگر شما بر روی نقشه ایران کلیک کنید، یک عقربه شروع به چرخیدن می‌کند که در واقع برد موشک‌های ایرانی و کشورهای در تیررس آن را نشان می‌دهد.
طبق این تصویر، برد موشک‌های ایران به شهرهای لندن، پاریس، مادرید، اسلو، هلسینکی، برلین، سرزمین‌های اشغالی، روسیه، دهلی و برخی کشورهای آفریقایی و آمریکای شمالی می‌رسد.

همچنین در یکی از آیکن‌های این فلش با عنوان تهدید خاورمیانه، یک نقشه ایران طراحی شده که نام مراکز هسته‌ای ایران نیز بر روی آن حک شده و از یک فلش پیکان که به صورت گردان فعال است، کشورهای همسایه‌ای که در تیررس موشک‌ شهاب3 هستند را مشخص کرده است.

در یکی از آیکون‌های این تصویر گرافیکی، به منظور تهدید جلوه دادن ایران برای کشورهای اروپایی و ضرورت جدی گرفتن این کشور، با نمایش دادن عکس بزرگی از موشک شهاب، یک پیکانی متحرک برد موشکی ایران را تا آمریکای شمالی و قاره اروپا و آفریقا نشان می‌دهد.

این مرکز مطالعات صهیونیستی به منظور پررنگ کردن برد موشک‌های ایرانی و تأکید بیشتر بر ایرانی هراسی، در این تصویر از کشورهای ترکیه، لبنان، عربستان سعودی، کویت، قطر، عراق، امارات متحده عربی، سوریه، ترکمنستان، ارمنستان، آذربایجان، افغانستان به عنوان اهداف فرضی موشک‌های ایران نام برده است.

این مرکز در سال 1988 توسط "دنیل العازار" تأسیس شد که مرکز مطالعات راهبردی است و در زمینه سیاست خارجی رژیم صهیونیستی فعالیت می‌کند و سعی دارد بیان کند که تهدیدات راهبردی این رژیم چیست و چه خطرانی را برای آنها در پی دارد.

همچنین در این طرح سوریه نیز به عنوان دیگر تهدید راهبردی منطقه خاورمیانه نام برده شده که می‌تواند کشورهای این منطقه را هدف قرار دهد.
رژیم صهیونیستی هر ازچندگاهی برای اخذ امتیاز از کشورهای اروپایی و آمریکا پروژه ایران هراسی را در اولویت کاری خود قرار می‌دهد و در این راستا ادعا می‌کند که تأسیسات هسته‌ای ایران برای مقاصد نظامی طراحی شده است که تهدیدی جدی برای منطقه خاورمیانه به شمار می رود.

این در حالی است که رژیم صهیونیستی با در اختیار داشتن 200 الی 400 کلاهک هسته‌ای و انواع و اقسام سلاح‌های کشتار جمعی، بزرگ‌ترین تهدید امنیتی منطقه خاورمیانه است و کشورهای منطقه نیز در اجلاس اخیر سازمان ملل خواستار پیوستن این رژیم به ان پی تی و خلع سلاح آن شدند.

منبع: فارس