اسرائیل با سرسخت‌ترین دشمنش از ابتدای پیدایش روبروست

اسرائیل با سرسخت‌ترین دشمنش از ابتدای پیدایش روبروست
تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۷

وبگاه هاآرتص رژیم اشغالگر صهیونیستی، اخیراً در مقاله‌ای کوتاه، با اذعان به قدرتمند بودن جمهوری اسلامی ایران، این کشور را پیچیده‌ترین و خطرناک‌ترین دشمن رژیم صهیونیستی ارزیابی کرده است.

به گزارش گرداب، وب‌سایت اسرائیلی ‌هاآرتص که همواره یکی از منتقدان سرسخت رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود و دولت آن را به‌صورت علنی موردانتقاد قرار می‌دهد، در جدیدترین مقاله خود، با اذعان به قدرت منطقه‌ای ایران در برابر رژیم صهیونیستی، نتانیاهو و سایر دولتمردان این رژیم را فاقد برنامه‌ای مشخص برای مقابله با تهدیدات تهران قلمداد کرد.

به عقیده کارشناسان اسرائیلی، ایران، با اتخاذ راهبردی طولانی و مدون، قدرتمندترین دشمنی است که این رژیم تاکنون با آن روبه‌رو بوده است. این گزارش با استناد به برنامه 50 ساله اعلام‌شده از سوی مقام معظم رهبری، هدف کلی جمهوری اسلامی ایران را کسب اقتدار منطقه‌ای و جهانی، از طریق خودکفایی فنّاورانه، تقویت جنبش‌های آزادی‌بخش مسلمان، افزایش توان بازدارندگی نظامی و مقاومت در برابر نظم جهانی موجود، اعلام می‌کند.

به‌زعم متخصصان نظامی صهیونیست، ایران، پیچیده‌ترین و خطرناک‌ترین دشمنی است که دولت اسرائیل تا به امروز با آن مواجه شده است. آن‌ها بر این عقیده‌اند که ایران، به این نتیجه رسیده است که نمی‌تواند اسرائیل را در یک بازه زمانی کوتاه، شکست دهد، بنابراین، به یک استراتژی بلندمدت مدون روی آورده است.

در بخش دیگری از این یادداشت، هاآرتص مدعی شد نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، در سال‌های اخیر، بارها چشم‌انداز خود مبنی بر تبدیل اسرائیل به یکی از 5 قدرت سایبری بزرگ جهان، اعلام کرده است و اکنون بسیاری از کارشناسان جهان بر این باورند که این هدف کوتاه‌مدت، با موفقیتی بزرگ، همراه بوده است.

همچنین این روزنامه صهیونیستی، عنوان کرد دولت رژیم صهیونیستی به این نتیجه رسیده است که پویش‌های مشابهی را برای توسعه هوش مصنوعی و آنالیز ابر داده‌ها در سرزمین‌های اشغالی، آغاز کند. بااین‌حال، به ادعای کارشناسان صهیونیست، نمی‌توان جامعه را فقط با اتکا بر فناوری‌های پیشرفته، توسعه داد و باید از همین روی، توسعه کمی و کیفی دانشگاه‌ها و نظام آموزشی این رژیم، در دستور کار دولت قرار بگیرد.