Gerdab.IR | گرداب

ایجاد مسیر پشتیبان برای بالابردن ضریب پایداری شبکه ارتباطی

تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۸

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات از ایجاد مسیر پشتیبان برای بالابردن ضریب پایداری شبکه ارتباطی در مسیرهای منتهی به پایانه مرزی مهران و ۲ برابر شدن پهنای باند ورودی استان ایلام خبر داد.

ایجاد مسیر پشتیبان برای بالابردن ضریب پایداری شبکه ارتباطی

به گزارش گرداب، حسین فلاح جوشقانی با بیان اینکه ظرفیت زیرساخت‌های ارتباطی برای خدمت‌رسانی تمامی دستگاهها در ایام اربعین ۹۸ افزایش یافته است، گفت: ظرفیت‌های ایجاد شده در زیرساخت ارتباطی پایانه‌های مرزی علاوه بر تامین نیاز اپراتورهای حوزه ICT، نیاز سایر دستگاههای خدماتی، امنیتی، امدادرسان، صدا و سیما و راهنمائی رانندگی را پوشش می دهد.

وی گفت: با توجه به آسیب‌های ناشی از سیل اخیر در زیرساخت‌های منتهی به پایانه مهران، با اجرای ۵۰۰ کیلومتر فیبرنوری شبکه این منطقه به طور کامل بهسازی شده است و شرکت ارتباطات زیرساخت در مسیرهای منتهی به این پایانه، به منظور بالابردن ضریب پایداری شبکه، مسیر پشتیبان ایجاد کرده و ظرفیت پهنای باند ورودی استان ایلام از ۴۷ گیگابیت به ۱۱۰ گیگابیت افزایش داده است.

رئیس رگولاتوری با اشاره به مذاکرات انجام شده با رگولاتوری عراق افزود: با توجه به تمرکز و تجمع تجهیزات مخابراتی برای تامین ارتباطات با کیفیت در نقاط مرزی برای زائران، فضای فرکانسی این مناطق نیز به صورت مستمر پایش می‌شود تا در صورت ایجاد تداخلات فرکانسی و یا سرریز سیگنال، مشکلات در سریعترین زمان ممکن برطرف شود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: در پایانه مرزی مهران به رغم هزینه‌های بالای سرمایه‌گذاری، بسیاری از سایت‌های سیار و موقتی به سایت‌های دائمی تبدیل شده‌اند تا علاوه بر ایام ویژه اربعین، زمینه دریافت سرویس با کیفیت برای زائران در تمامی ایام سال فراهم شود.