معاون توسعه فرهنگی سازمان پدافند غیرعامل:

صف آرایی دشمن برای جنگ های نوپدید

صف آرایی دشمن برای جنگ های نوپدید
تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۸

معاون توسعه فرهنگی سازمان پدافند غیرعامل، بابیان اینکه دشمن از همه ابزارهای خود برای جنگ‌های نوپدید استفاده می‌کند، گفت: جنگ تنها عرصه استفاده از سلاح گرم نیست.

به گزارش گرداب، محسن محبی غروب چهارشنبه در نشست شورای پدافند غیرعامل استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه جنگ تنها عرصه استفاده از سلاح گرم نیست و باید در برابر تمام عرصه‌های نفوذ بیگانگان هوشیار بود، تأکید کرد: لزوم داشتن سیستم متمرکز اطلاع‌رسانی، مدیریت افکار عمومی و فرهنگ‌سازی مناسب در مواقع بحران دارای اهمیت است.

وی بابیان اینکه دشمن از همه ابزارهای خود برای جنگ‌های نوپدید استفاده می‌کند، افزود: دشمنان با بهره‌گیری از تمام تجهیزات فنی، تخصصی و رایانه‌ای خود سعی در گمراه‌سازی مردم‌دارند.

معاون توسعه فرهنگی سازمان پدافند غیرعامل در بیان مثالی افزود: در اغتشاش سال جاری یکی از برنامه‌های اندرویدی ترافیکی به‌جای هدایت مردم به سمت مناطق خلوت و کم تردد، آنان را به مراکز پرتجمع و پرترافیک راهنمایی می‌کرد تا بار ترافیکی زیاد شود و این به‌عمد ایجاد می‌شد.

محبی در بیان مثالی دیگر بیان داشت: اینستاگرام نیز در عملی عجیب نسبت به حذف اکانت‌های منتشر کننده تصاویر شهید سلیمانی اقدام کرد و این نقش سازمان‌ها و مجموعه‌های به ظاهر فناوری و علمی در خدمت رسانی به دشمنان را نشان می‌دهد.

وی بابیان اینکه ایجاد شبهه در میان مردم و تخریب بافت ادراکی آنان از تلاش‌های دشمن برای نفوذ در آحاد مردم کشور است، تأکید کرد: جنگ‌های آینده، الزاماً جنگ‌های نظامی و با سلاح‌های گرم مختلف همچون گذشته نیست.

معاون توسعه فرهنگی سازمان پدافند غیرعامل ادامه داد: دشمن به تازگی جنگ‌های شناختی و هیبریدی (دوگانه) را آغاز کرده که در مقوله شناختی با در اختیار گرفتن رسانه‌ها، قصد دارد اهداف خود را محقق سازد.