Gerdab.IR | گرداب

بیانیه مشترک چهار آژانس امنیت سایبری آمریکا در خصوص سولار ویندز

بیانیه مشترک چهار آژانس امنیت سایبری آمریکا در خصوص سولار ویندز
تاریخ انتشار : ۱۷ دی ۱۳۹۹

چهار آژانس امنیت سایبری آمریکا، بیانیه مشترکی را در خصوص حمله سایبری به زنجیره تامین شرکت سولار ویندز منتشر کردند.

به گزارش گرداب، چهار آژانس مرتبط با امنیت سایبری آمریکا شامل FBI، سازمان زیرساخت امنیت سایبری، دفتر مدیر اطلاعات ملی و آژانس امنیت ملی آمریکا امروز رسما بیانیه مشترکی را منتشر کردند که در آن، دولت روسیه را به دست داشتن در حمله سلیبری به سولارویندز متهم کرده اند.

" مسئولین آمریکایی مدعی هستند به احتمال زیاد یک مهاجم APT( فردی که به صورت مخفی و مستمر، اطلاعات دولت های خارجی را به دست می آورد) روسی، عامل هک شدن شرکت سولار ویندز بوده است. 
آن ها معتقدند که هدف این حمله سایبری به سولار ویندز، جمع آوری اطلاعات محرمانه می باشد. "

این بیانیه، گزارش ماه گذشته واشنگتن پست را تایید می کند که در آن، گروه هکری وابسته به سرویس های اطلاعاتی خارجی روسیه با اسم رمز APT29 عامل حمله سایبری به سولار ویندز معرفی شده بود.

انتقاد های عموم از ترامپ به دلیل ارتباط ندادن این حمله به روسیه و کمک این کشور به او در انتخابات 2016 از مسائلی است که در این بیانیه مشترک مطرح شده است. 

با وجود آن که بدافزار Sunburst در هزاران سیستم شناسایی شد اما این 4 آژانس امنیتی اعلام کردند که کم تر از 10 آژانس دولتی آمریکا آلوده به این یدافزار شده اند.

" این چهار آژانس امنیتی از طرف کاخ سفید مامور شده اند تا مشکلات ناشی از حمله به زنجیره تامین سولار ویندز را از بین ببرند. "

مسئولین روسی هنوز واکنشی را به این بیانیه مشترک از خود نشان نداده اند.