آینده کنترل بازارهای مالی در دستان هوش مصنوعی

آینده کنترل بازارهای مالی در دستان هوش مصنوعی
تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۹

شرکت‌های توسعه دهنده هوش های مصنوعی قصد استفاده از آن در بازارهای مالی را دارند.

به گزارش گرداب، یکی از مراجع تحقیقاتی به تازگی روی موضوع پیشرفت هوش مصنوعی در سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۶ را پیش بینی کرده است و نشان می‌دهد هوش مصنوعی در آینده حتی می‌تواند پروژه‌های سرمایه گذاری بسیار بزرگی را انجام دهد که در حال حاضر بسیاری از افراد حتی امکان فکر کردن به آن‌ها را ندارند. علاوه بر این مرجع تحقیقاتی مذکور نام برجسته‌ترین شرکت‌های فعال استفاده کننده از هوش مصنوعی در سیستم خود را منتشر کرده است که شامل شرکت‌های AIBrain، Amazon، Anki، CloudMinds، CloudMinds، Google، Facebook، IBM، Iris AI، Apple، Microsoft و Intel می‌شود؛ علاوه بر این انتظار می‌رود یان شرکت‌ها در کمتر از ده سال آینده به برترین شرکت‌های فعال در زمینه هوش مصنوعی تبدیل شوند.

علاوه بر این هوش مصنوعی در آینده باعث خواهد شد شرکت‌های فعال در زمینه هوش مصنوعی بتوانند افزایش سهام چشمگیری داشته باشند. هوش مصنوعی در بازار سهام با توجه به کاربرد به آن‌ها به بخش محاسبات، پیش بینی، ارزش و برنامه تقسیم شده است؛ که هوش مصنوعی توسعه داده شده توسط شرکت‌های بزرگ توانایی تمام این حوزه‌ها را دارد و حتی در آینده پیش بینی می‌شود بتواند بدون نیاز به توجه انسان‌ها اقدام به معامله کند.

امکان رقابت بین هوش‌های مصنوعی وجود دارد

از دیگر موارد مورد بررسی قرار داده شده در این گزارش می‌توان به امکان رقابت بین هوش‌های مصنوعی اشاره کرد. بر اساس اطلاعات منتشر شده، نسل آینده هوش‌های مصنوعی که توسعه یافته نسل فعلی هستند، حتی می‌توانند با یکدیگر رقابت کنند و برای پیروزی بر یکدیگر تلاش کنند.

با این حال ظاهرا هوش مصنوعی فعلی، توانایی پردازش بازار‌های مالی را ندارد و برای فعالیت آن‌ها در بازار‌های سرمایه باید تحت نظر انسان‌ها فعالیت داشته باشند. هوش مصنوعی روز به روز در حال توسعه است و برای ورود این فناوری به بازار‌های مالی باید تا حدود شش سال دیگر صبر کرد.