تحریم شبکه های اجتماعی در مجارستان

تحریم شبکه های اجتماعی در مجارستان
تاریخ انتشار : ۰۱ بهمن ۱۳۹۹

وزیر دادگستری مجارستان روز گذشته از احتمال تحریم شبکه‌های اجتماعی به دلیل سوءاستفاده‌های سازمان یافته از آزادی بیان خبر داد.

به گزارش گرداب، به نظر می‌رسد وزارت دادگستری مجارستان تصمیم دارد در واکنش به حذف دیدگاه‌های محافظه کارانه در شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس بوک، آنها را تحریم کند.

جودیت وارگا وزیر دادگستری مجارستان روز گذشته از احتمال تحریم شبکه‌های اجتماعی به دلیل سوءاستفاده‌های سازمان یافته از آزادی بیان خبر داد.

او گفت در هفته جاری با سازمان نظارت بر رقابت مجارستان دیدار می‌کند تا جریمه ای احتمالی برای فعالیت‌های تجاری غیرعادلانه را بررسی کند. علاوه بر آن وارگا با کمیته آزادی دیجیتال این کشور نیز دیدار خواهد کرد.

بسیاری از مقامات دولت مجارستان از تلاش‌های شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس بوک برای محدود کردن دیدگاه‌های محافظه کارانه در پلتفرم‌هایشان گله دارند.

وارگا در یک پست فیس‌بوکی نوشت: شادوبن به معنای اقدام پنهانی تهیه کنندگان شبکه‌های اجتماعی برای مقاصد سیاسی است که در نتیجه، قابلیت دیدن و دسترسی به پروفایل کاربر بدون اطلاع او محدود می‌شود. فیس‌بوک برای محدود کردن دیدگاه‌های محافظه کارانه قابلیت مشاهده پست‌های این کاربران را نیز محدودتر می‌کند. من نیز شخصاً این رفتار را تجربه کرده‌ام.

سخنان وارگا در حالی بیان می‌شود که لهستان نیز از یک اقدام قانونی احتمالی علیه شبکه‌های اجتماعی خبر داده است. وزیر دادگستری این کشور نیز اعلام کرده شرکت‌هایی که پست‌ها را با ادعای اهانت آمیز بودن، حذف می‌کنند با جریمه روبرو خواهند شد.