گوگل استرالیا را تهدید به تحریم کرد

گوگل استرالیا را تهدید به تحریم کرد
تاریخ انتشار : ۰۵ بهمن ۱۳۹۹

شرکت گوگل تهدید کرد که اگر دولت استرالیا برنامه های خود را برای دریافت هزینه محتوای اخبار از غول های فناوری پیش ببرد، موتور جستجوی خود را در این کشور غیر قابل دسترس خواهد کرد.

به گزارش گرداب، گوگل روز جمعه تهدید کرد که اگر دولت استرالیا برنامه های خود را برای دریافت هزینه محتوای اخبار از غول های فناوری پیش ببرد، موتور جستجوی خود را در این کشور غیر قابل دسترس خواهد کرد.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا به سرعت به این تهدی واکنش نشان داد و گفت: ما به تهدیدها پاسخ نمی دهیم.

 موریسون به خبرنگاران گفت: استرالیا قوانین را برای کارهایی که می توانید در این کشور انجام دهید، وضع می کند. این کار در پارلمان ما انجام می شود... و اینجا در استرالیا همه چیز به این شکل کار می کند.

اظهارات موریسون پس از آن مطرح شد که مل سیلوا، مدیر عامل شرکت گوکل استرالیا و نیوزیلند در جلسه تحقیقات سنا در مورد این لایحه گفت که این قوانین جدید قابل اجرا نیستند.

 سیلوا به سناتورها گفت: اگر این لایحه به قانون تبدیل شود، هیچ چاره دیگری برای ما نخواهد گذاشت جز اینکه موتور جستجوی Google را در استرالیا متوقف کنیم.

وی افزود: و این نه تنها برای ما، بلکه برای مردم استرالیا، رسانه های مختلف و حتی مشاغل کوچکی که هر روز از محصولات ما استفاده می کنند، نتیجه بدی به همراه خواهد داشت.

بر اساس اعلام شرکت گوگل، تلاش نمایندگان پارلمان این کشور برای دریافت هزینه از گوگل برای نمایش محتوای خبری در موتور جستجو بار غیرقابل تحملی را به اقتصاد دیجیتال وارد خواهد کرد.

مانند بسیاری از کشورهای دیگر ، گوگل در استرالیا نیز در صدر موتورهای جستجوی اینترنتی قرار دارد. سیلوا به سناتورها گفت که 95٪ جستجوها در این کشور از طریق گوگل انجام می شود.