Gerdab.IR | گرداب

چطور بدانیم اطلاعات شخصی ما در فیس بوک افشا نشده است؟

چطور بدانیم اطلاعات شخصی ما در فیس بوک افشا نشده است؟
تاریخ انتشار : ۱۸ فروردين ۱۴۰۰

همه از افشای گسترده‌ی داده‌های فیسبوک و اطلاعات بیش از 533 میلیون کاربر در 106 کشور جهان مطلع‌اند.

به گزارش گرداب، در این اتفاق، اطلاعات شخصی کاربران از جمله شماره تلفن، نام کاربری فیسبوک، تاریخ تولد و امثال آن به صورت آنلاین منتشر شد.


برای این که بدانید آیا اطلاعات شخصی شما هم جایی افشا شده یا خیر، می‌توانید از سایت‌هایی مانند Have I Been Pwned استفاده کنید.

بعد از ثبت کردن آدرس ایمیل خود در این سایت، نه تنها در مورد افشای اطلاعات فیسبوک مطمئن خواهید شد، بلکه هر وب‌سایت یا پلتفرم دیگری که منجر به افشای اطلاعات شما شده باشد را مشخص می‌کند.


تا به امروز صرفا از طریق ثبت آدرس ایمیل می‌توانستید از این سایت استفاده کنید، اما تروی هانت (Troy Hunt)، سازنده‌ی سایت Have I Been Pwned، قصد دارد گزینه‌ی ثبت شماره تلفن همراه را نیز اضافه کند.


Gizmodo سایت دیگری را نیز مشابه به سایت قبلی پیشنهاد کرده و آن The News Every Day است که شما می‌توانید شماره تلفن همراه خود را در آن ثبت کنید و از این که اطلاعات شخصی‌تان جایی افشا شده یا خیر مطلع شوید.

اما این سایت چندان معروف و شناخته شده نیست و شاید بخواهید به جای آن از سایت‌های پرطرفدار و قابل اعتمادتری استفاده کنید.


اگر مشاهده کردید که اطلاعات شخصی شما جایی افشا شده است، می‌توانید رمز عبور‌های خود را تغییر دهید، از پسورد منیجر‌ها که برای هر سایت رمزعبور‌های منحصر به فردی ایجاد می‌کنند استفاده کنید، احراز هویت دو عاملی را برای امنیت بیش‌تر فعال کنید و در آخر نیز حواس‌تان به اخبار مربوط به نقض حریم شخصی کاربران در برنامه‌های مختلف باشد.