Gerdab.IR | گرداب

اپراتور آمریکایی ۲.۵ میلیون دستگاه مودم را به دلیل خطر آتش سوزی فراخواند

اپراتور آمریکایی ۲.۵ میلیون دستگاه مودم را به دلیل خطر آتش سوزی فراخواند
تاریخ انتشار : ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

شرکت مخابراتی ورایزون آمریکا ۲.۵ میلیون دستگاه مودم جیبی (دستگاه اتصال بیسیم به اینترنت) را پس از آنکه متوجه شد باتری لیتیومی آنها می تواند بیش از حد داغ شده و موجب آتش سوزی شود، فراخواند.

به گزارش گرداب، شرکت مخابراتی ورایزون آمریکا 2.5 میلیون دستگاه مودم جیبی (دستگاه اتصال بیسیم به اینترنت) را پس از آنکه متوجه شد باتری لیتیومی آنها می تواند بیش از حد داغ شده و موجب آتش سوزی شود، فراخواند.

این فراخوان شامل مودم های جیبی الیپسیس جت پک Ellipsis Jetpack که توسط شرکت "فرانکلین وایرلس" Franklin Wireless Corp وارد شده و بین آوریل 2017 تا مارس 2021 به فروش رسیده است، می شود.

مدل هایی که در این فراخوان آمده است شامل MHS900L ، MHS900LS و MHS900LPP هستند.

شرکت ورایزون فراخوان روز پنجشنبه را همراه با اخطاریه کمیسیون ایمنی محصولات مصرف کننده ایالات متحده (CPSC) اعلام کرد.

سخنگوی ورایزون گفت که بیش از 1 میلیون دستگاه از مدل های فراخوان شده در حال حاضر در حال استفاده هستند، یعنی قبلاً یا اخیراً توسط مشتریان خریداری شده اند.

اپراتور آمریکایی ۲.۵ میلیون دستگاه مودم را به دلیل خطر آتش سوزی فراخواند
طبق اعلامیه فراخوان ارسال شده توسط کمیسیون ایمنی محصولات مصرف کننده ایالات متحده، ورایزون 15 گزارش از داغ شدن بیش از حد این مودم ها کرده بود.

شش مورد از این گزارش ها شامل حوادث ناشی از آتش سوزی در تختخواب یا کفپوش و دو مورد مربوط به جراحات جزئی سوختگی بود.

این فراخوان در حالی صورت می گیرد که بیشتر مشتری ها برای گذراندن تعطیلات کرونایی و رعایت توصیه های دولت به ماندن در خانه به این نوع مودم ها برای اتصال به اینترنت تکیه کرده اند.

بر اساس این اعلامیه، برخی از این مودم ها توسط مدارس برای ادامه یادگیری از راه دور به دانش آموزان ارائه شده است.

به والدینی که از مدارس این مودم ها را دریافت کرده اند، توصیه می شود برای دریافت مدل جایگزین با مدارس فرزندان خود تماس بگیرند.