Gerdab.IR | گرداب

فیسبوک با برچسب نوع صفحه را مشخص می‌کند

فیسبوک با برچسب نوع صفحه را مشخص می‌کند
تاریخ انتشار : ۲۲ فروردين ۱۴۰۰

فیسبوک در حال اضافه کردن برچسب به پست‌هایی است که در نیوزفید نشان داده می‌شوند، تا با اینکار کاربران دچار سردرگمی نشوند.

به گزارش گرداب، این برچسب‌ها شامل صفحه‌ی طرفداران، صفحه‌ی طنز و صفحه‌ی رسمی است. این شرکت می‌گوید که قبلاً اضافه کردن این برچسب‌ها را در ایالات متحده آغاز کرده است و به تدریج برای پست‌های بیش‌تری نیز اضافه خواهد کرد.
فیسبوک درباره‌ی این که چرا این برچسب‌ها را اضافه می‌کند، هیچ توضیحی نداده است. اما شناسایی صفحات طنز بسیار مهم به نظر می‌رسد.

اگر نگاهی به خبر‌های طنزی که توسط پیج‌هایی مانند The Onion یا The Babylon Bee پست می‌شوند بیاندازید، متوجه خواهید شد که افراد بسیاری این اخبار را باور می‌کنند. این چنین پست‌هایی به نظر اطلاعات نادرستی ارائه می‌دهند، هرچند که نویسندگان آن‌ها چنین هدفی نداشته‌اند.

بار‌ها اتفاق افتاده که چهره‌های سرشناسی مانند دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، نیز این داستان‌ها را با گزارش‌های واقعی اشتباه گرفته‌اند.

این اولین باری نیست که فیسبوک قصد شفاف‌سازی در زمینه‌ی ارسال پست‌ها را داشته است. در ژوئن سال ۲۰۲۰، فیسبوک شروع به برچسب زدن پست‌ها از رسانه‌هایی کرد که به طور کلی یا جزئی، تحت کنترل ویراستاری دولتی بودند. فیسبوک گفت که این نوع پست‌ها باید برچسب زده شوند. زیرا مردم باید بدانند اخباری که مطالعه می‌کنند، توسط یک منبع دولتی منتشر شده است یا خیر.