Gerdab.IR | گرداب

حملات سایبری گسترده علیه زنجیره تامین واکسن کووید

حملات سایبری گسترده علیه زنجیره تامین واکسن کووید
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردين ۱۴۰۰

واحد امنیت سایبری شرکت IBM به تازگی پی برده که حملات سایبری علیه شرکت‌های فعال در زنجیره تامین واکسن کووید ۱۹ که اواخر سال گذشته برای نخستین بار شناسایی شدند، بسیار گسترده‌تر از تصور اولیه هستند.

به گزارش گرداب، شرکت IBM که فراهم کننده خدمات ابری است، اعلام کرد این اواخر کمپین فیشینگی را شناسایی کرده که ۴۴ شرکت فعال در بخش لجستیکی توزیع واکسن‌های کووید ۱۹ در ۱۴ کشور را هدف گرفته است.

این کمپین سازمان‌های مرتبط با زنجیره سرد واکسن کووید ۱۹ را هدف گرفته که فرآیند مورد نیاز برای نگهداری دوز‌های واکسن در یک دمای بی نهایت پایین در فاصله انتقال از مراکز تولید به محل‌های تزریق واکسن است.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت IBM اعلام کرد بعضی از ایمیل‌های فیشینگ چند ماه زودتر از تایید هر نوع واکسنی فرستاده شده بودند. این شرکت پیش‌تر اعلام کرده بود هکر‌ها ایمیل‌هایی که با مهارت آلوده شده بودند را به نام یک مدیر شرکت هایر بایومدیکال که یک فراهم کننده زنجیره سرد چینی است، ارسال کرده بودند.

حملات سایبری گسترده علیه زنجیره تامین واکسن کووید
محققان گروه امنیت سایبری ایکس فورس شرکت IBM در یک پست وبلاگ نوشتند: حملات علیه زنجیره تامین سرد، ریسک دزدی مالکیت معنوی و مختل شدن احتمالی فعالیت برای ذی نفعان در فرآیند حساس حمل واکسن‌ها در مسیر‌های طولانی در دما‌های ثابت را بارز می‌کند.

شرکت IBM گروه هک عامل این حملات را شناسایی نکرده، اما پیش از این اعلام کرده بود بر این باور است که این عملیات کار هکر‌های دولتی است.