Gerdab.IR | گرداب

گوشی‌های اندرویدی هم می‌توانند اطلاعات ایرتگ‌های گم‌شده را بخوانند

گوشی‌های اندرویدی هم می‌توانند اطلاعات ایرتگ‌های گم‌شده را بخوانند
تاریخ انتشار : ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰

پس از ماه‌ها انتشار شایعات مختلف اپل بالاخره دیشب از ایرتگ رونمایی کرد.

به گزارش گرداب، این ردیاب از تراشه U۱ استفاده می‌کند و با کمک شبکه Find My می‌تواند حتی در صورت آفلاین بودن به موقعیت‌یابی بپردازد. ولی نکته جالب این‌که کاربران اندروید هم می‌توانند ایرتگ‌های گم‌شده را در حالت Lost Mode شناسایی کنند.

از آن‌جایی که ایرتگ عمیقا درون اکوسیستم اپل پیاده‌سازی شده، برای استفاده عادی از آن به دستگاه‌های خود این شرکت نیاز دارید، چون فرآیند پیکربندی و ردیابی از طریق اپ Find My انجام می‌شود. در نتیجه، کاربران گوشی‌های اندرویدی عملا نمی‌توانند از این محصول استفاده کنند.

با این حال، اپل در برنامه‌ریزی خود به دنبال آن بوده که افراد بیشترین شانس را برای پیدا کردن وسایل گم‌شده خود داشته باشند. مطابق جدیدترین اطلاعات منتشر شده در وب‌سایت این شرکت، همه گوشی‌های دارای NFC، چه آیفون و چه موبایل‌های اندرویدی می‌توانند اطلاعات ایرتگ را در حالت Lost Mode بخوانند.

به عبارت دیگر، حتی اگر شخصی با یک گوشی اندرویدی ایرتگ شما را پیدا کند، به‌راحتی می‌تواند موبایل خود را به ردیاب اپل نزدیک کرده و اطلاعات لازم را درباره مالک دستگاه به دست آورد. مالکان ایرتگ می‌توانند اطلاعات خود را به صورت یک پیغام سفارشی از طریق اپ Find My به این برنامه اضافه کنند.

گوشی‌های اندرویدی هم می‌توانند اطلاعات ایرتگ‌های گم‌شده را بخوانند
افزون بر این، در وب‌سایت اپل اعلام شده اگر کسی که مالک ایرتگ نیست برای یک مدت طولانی این دستگاه را با خود حمل کند، ایرتگ از خود صدای هشدار تولید می‌کند تا هر کسی که اطراف این دستگاه است، حتی بدون داشتن دستگاه‌های اپلی، بتواند آن را شناسایی کند.

متاسفانه در وب‌سایت اپل گفته نشده که منظور از مدت طولانی چقدر است، اما منابع «جان گروبر» در اپل به او گفته‌اند که این بازه زمانی در حال حاضر سه روز در نظر گرفته شده، اما ممکن است در آینده تغییر کند.

هر ایرتگ با قیمت ۲۹ دلار روانه بازار می‌شود و در صورت پرداخت ۹۹ دلار می‌توانید چهار عدد از این ردیاب‌های بلوتوثی را خریداری کنید