Gerdab.IR | گرداب

نگرانی انگلیس از کنترل دنیای فناوری توسط چین

نگرانی انگلیس از کنترل دنیای فناوری توسط چین
تاریخ انتشار : ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰

رئیس سازمان اطلاعاتی انگلیس هشدار داد جهان باید آماده مواجهه با جهانی باشد که فناوری های موجود در آن توسط دولت هایی مانند چین ابداع و کنترل می شوند.

به گزارش گرداب، جرمی فلمینگ رئیس ستاد ارتباطات دولت انگلیس خواستار سرمایه گذاری جهان غرب برای ارتقای توانایی های دفاع سایبری خود شد و افزود ما نباید در این زمینه از کشورهای رقیب عقب بیفتیم. در جهان امروز خلاقیت های مربوط به استفاده از فناوری لزوما توسط متحدان ما ابداع نمی شوند.

وی مدعی شد اگر چه انگلیس هم اکنون یک قدرت سایبری جهانی است، اما جهان به سرعت در حال تغییر است و کشورهایی مانند چین و روسیه به سرعت در حال رقابت برای ترویج ارزش های مدنظر خود و ارتقای قدرت سایبری به منظور استفاده از فناوری های خلاقانه خود هستند.

جرمی فلمینگ ادامه داد: فناوری های جدید حیات آنلاین را ممکن کرده و امنیت سایبری به یک موضوع استراتژیک مبدل شده که نیازمند رویکردی است که ملت را در بربگیرد. قانون گذاران این جهان در حال تغییر هستند و دنیای آنلاین همیشه تحت کنترل دولت ها نیست.

وی هشدار داد: واضح است که بدون اقدام جدی، فناوری های کلیدی که ما برای سعادت و امنیت آینده خود به آنها تکیه می کنیم، توسط غرب شکل نگرفته و کنترل نمی شوند. باید در این زمینه کاری بکنیم.