Gerdab.IR | گرداب

ضرب الاجل چین به مایکروسافت برای اصلاح شیوه جمع آوری اطلاعات

ضرب الاجل چین به مایکروسافت برای اصلاح شیوه جمع آوری اطلاعات
تاریخ انتشار : ۰۱ خرداد ۱۴۰۰

طبق اطلاعیه اداره فضای سایبری چین ۱۰۵ اپ از جمله یک اپ مایکروسافت به شیوه غیرقانونی اطلاعات کاربران را جمع آوری کرده اند. چین به این اپ ها ۱۵ روز فرصت داده تا عملکرد خود را اصلاح کنند.

به گزارش گرداب، سازمان نظارت بر اینترنت چین اعلام کرد Douyin (اپ اشتراک گذاری ویدئو متعلق به بایت دنس)، موتور جستجوی بینگ (متعلق به مایکروسافت)، لینکدین و ۱۰۲ اپ دیگر به طور غیر قانونی اطلاعات کاربران را جمع آوری و استفاده کرده‌اند.

در همین راستا به آنها دستور داده شده تا این چالش را برطرف کنند.

طبق اعلام اداره فضای سایبری چین (CAC) این ۱۰۵ اپلیکیشن با جمع آوری گسترده اطلاعات و دسترسی غیرقانونی به داده‌های خصوصی کاربران قوانین کشور را نقض کرده‌اند.

تعدادی از ۱۰۵ اپ متخلف، برنامه اشتراک گذاری ویدئو کوتاه Kuaishou، موتور جستجوی Sogou و بایدو هستند. به گفته این سازمان ناظر شرکت‌های مذکور باید تا ۱۵ روز کاری دیگر این نقص را برطرف کنند و در غیر این صورت با عواقب قضائی آن روبرو خواهند شد.

اداره فضای مجازی چین مدتی است تحقیقات درباره اپ های چینی را افزایش داده زیرا مقامات این کشور سعی دارند حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران را ارتقا دهند و خواهان جلوگیری از هرگونه نفوذ به حریم شخصی آنلاین هستند.

قوانین مربوط به چگونگی جمع آوری اطلاعات خصوصی کاربران در اپلیکیشن‌ها از یکم ماه می سال جاری اجرایی شده است.

طبق این قوانین توسعه دهندگان اپلیکیشن مسئولیت جمع آوری گسترده اطلاعات و همچنین جمع آوری داده‌ها بدون رضایت کاربران را برعهده دارند.