Gerdab.IR | گرداب

تولید وب کم فوق دقیق هوشمند

تولید وب کم فوق دقیق هوشمند
تاریخ انتشار : ۱۳ تير ۱۴۰۰

وبکم‌هایی که برای استفاده اینترنتی تولید می‌شوند، معمولاً کیفیت و وضوح تصویری بالایی ندارند، اما شرکت دل برای حل این مشکل محصولی با کیفیت بالا عرضه کرده است.

به گزارش گرداب، وب کم جدید شرکت دل که التراشارپ نام دارد، تصاویر را با کیفیت فوق دقیق یا ۴ K در دسترس کاربران قرار می‌دهد. دل امیدوار است وب کم یادشده به خصوص در شرایط شیوع ویروس کرونا و دورکاری با استقبال مواجه شود.

این وب کم به عنوان یک ابزار ویدئوکنفرانس نیز قابل استفاده بوده و با کیفیت بالایی که دارد پیشبرد امور شغلی را نیز تسهیل می‌کند. وب کم یادشده دارای سه پایه آلومینیومی ۳.۵۴ اینچی و یک دوربین کروی شکل به قطر ۴ سانتیمتر است.

دوربین یادشده با نرم افزار‌های مایکروسافت تیمز، زوم، اسکایپ، گوگل میت، هنگ اوت، اسلک و ... سازگاری دارد. در این دوربین از حسگر بصری ۸.۳ مگاپیکسلی STARVIS سونی استفاده شده و تعدادی لنز نیز برای تهیه تصاویر فوق دقیق ویدئویی با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه قابل استفاده هستند. همچنین می‌توان تصاویری با دقت ۱۰۸۰ یا ۷۲۰ پیکسل با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه را از این طریق تهیه کرد.

یک سیستم پردازشگر بصری برای ارتقای کیفیت تصاویر، بهبود نور و رنگ و حذف نویز در این دوربین در نظر گرفته شده است. در دوربین مذکور از هوش مصنوعی نیز برای قرار گرفتن کاربر در مرکز تصویر به طور دائمی استفاده شده است. حداکثر قدرت زوم این دوربین ۵ برابر و قیمت آن ۲۰۰ دلار است.

منبع: مشرق