Gerdab.IR | گرداب

دستور توقف فعالیت کارخانه سامسونگ به خاطر کرونا

دستور توقف فعالیت کارخانه سامسونگ به خاطر کرونا
تاریخ انتشار : ۲۳ تير ۱۴۰۰

شهر هوشی‌مین در بحبوحه شیوع ویروس کرونا به مجتمع HCMC CE سامسونگ الکترونیکس و سایر شرکت‌هایی که در پارک فناوری سایگون کارخانه دارند، دستور داد فعالیتشان را متوقف کرده و امکانات جای خواب برای کارکنانشان ایجاد کنند.

به گزارش گرداب، لی بیچ لون، معاون مدیر پارک فناوری سایگون در مصاحبه تلفنی به بلومبرگ گفت: ما نه تنها از کارخانه سامسونگ بلکه از همه کارخانه‌ها خواسته ایم تا زمانی که برنامه هایشان درباره قرنطینه و امکانات استراحت در کارخانه برای کارگرانشان را ارائه می‌کنند، موقتا فعالیتشان را متوقف کنند. پس از مرور برنامه‌های آنها، به کارخانه‌هایی که به الزامات ما عمل کنند، اجازه بازگشایی خواهیم داد.

شرکت اینتل که یک کارخانه تست و مونتاژ در این پارک دارد، پس از ایجاد محل استراحت و کاهش بعضی از فعالیتهایش، اجازه یافت به فعالیت ادامه دهد.

مقامات در استان‌های شمالی باک نین و باک جیانگ ویتنام که کارخانه‌های سامسونگ الکترونیکس و تامین کنندگان جهانی اپل در آن‌ها واقع شده اند، پیشتر الزامات مشابهی را وضع کردند.

در شهر هوشی‌مین شیوع سریع بیماری باعث شد قرنطینه ۱۵ روزه‌ای وضع شود که از نهم ژوییه آغاز شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اطلاعات نسخه‌های ویتنامی و انگلیسی وب سایت پارک فناوری سایگون نشان می‌دهد که ۸۶ تا ۱۵۷ شرکت و موسسه در این پارک فعالیت دارند. هر کدام از این نسخه‌ها آمار متفاوتی از شمار شرکت‌ها ارائه کرده اند.