Gerdab.IR | گرداب

تعطیلی 10 گروه تلگرامی در ایتالیا که گواهینامه واکسن می‌فروختند

تعطیلی 10 گروه تلگرامی در ایتالیا که گواهینامه واکسن می‌فروختند
تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۴۰۰

پلیس ایتالیا 10 گروه تلگرامی را که به کاربرانشان گواهینامه سلامت کووید۱۹ جعلی می‌فروختند، تعطیل کرد.

به گزارش گرداب، روز گذشته چند گروه تلگرامی در ایتالیا مسدود شدند که کاربران آن‌ها می‌توانستند گواهینامه‌های سلامت کووید ۱۹ جعلی بخرند تا به این ترتیب از سرویس‌ها و فعالیت‌های تفریحی مختلفی استفاده کنند.

مدرک مذکور که «گرین پس» (Green Pass) نام دارد یک گواهینامه کاغذی یا دیجیتالی است که نشان می‌دهد تست تشخیص کووید ۱۹ فردی که حداقل یک دوز واکسن را دریافت کرده، منفی است یا فرد به تازگی از این بیماری بهبود یافته است.

پلیس ایتالیا در بیانیه خود اعلام کرد 10گروه تلگرامی فعال در این کشور را تعطیل کرده که با دریافت رمرارز به ارزش ۵۰۰ یورو گواهینامه‌های جعلی به هزاران نفر ارائه می‌کردند. در همین راستا ۴ نفر نیز تحت تحقیقات قرار دارند.

دولت ایتالیا این گواهینامه را برای سرعت بخشیدن به واکسیناسیون شهروندان در مواجهه با شیوع سویه دلتا ویروس کرونا به کار گرفته است. اما برخی از شهروندان به آن معترض هستند.

از تاریخ ۶ آگوست در این کشور افراد برای ورود به باشگاه‌های ورزشی، استخرها، موزها، سینما‌ها باید این گواهینامه را ارائه کنند. از یکم سپتامبر ارائه این گواهینامه از سوی دانشجویان، مسافران قطار، کشتی، هواپیما و اتوبوس نیز الزامی خواهد بود