Gerdab.IR | گرداب

نگرانی سناتور‌های آمریکایی از فناوری اسکن دست آمازون

نگرانی سناتور‌های آمریکایی از فناوری اسکن دست آمازون
تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۴۰۰

سه سناتور آمریکایی با ارسال نامه‌ای به آمازون درباره سیستم اسکن کف دست این شرکت و تاثیر آن بر رقابت و حفظ حریم خصوصی اظهار نگرانی کرده اند.

به گزارش گرداب، ۳سناتور آمریکایی از جمله ایمی کلوبوچار (رئیس کمیته قضائی پنل آنتی تراست سنا) طی نامه‌ای به آمازون درباره سیستم شناسایی اسکن کف دست این شرکت ابراز نگرانی کردند.

آمازون در ماه آوریل این سیستم بیومتریک را در فروشگاه‌های Whole Foods سیاتل ارائه کرد که به مشتریان اجازه می‌دهد با اسکن کف دست بهای خرید کالا از فروشگاه را بپردازند. این سیستم «آمازون وان» نام گرفته و اسکن کف دست مشتریان را با کارت‌های اعتباری شان مرتبط می‌کند.

سناتور‌های آمریکایی درباره شیوه حفظ حریم خصوصی توسط این سیستم و تأثیر آن بر رقابت ابراز نگرانی کرده‌اند.

در بخشی از نامه آمده است: با توجه به شواهدی که نشان می‌دهد آمازون داده‌های صوتی را با پیمانکاران طرف سوم به اشتراک گذاشته و همچنین اتهاماتی مبنی بر اینکه شرکت قوانین حفظ حریم خصوصی بیومتریک را نقض کرده، نگرانی‌های ما درباره حفظ حریم خصوصی کاربران افزایش یافته است. نگرانی ما آن است که این شرکت از اطلاعات آمازون وان برای افزایش قدرت خود و سرکوب رقابت در بازار‌های مختلف استفاده کند. اطلاعات آمازون وان ممکن است مربوط به مشتریان طرف سومی باشد که دستگاه‌های مجهز به این سیستم را بخرند و استفاده کنند.

در همین راستا سناتور‌ها از برنامه‌های آمازون برای گسترش سیستم مذکور و سوالاتی پرسیده‌اند. همچنین آن‌ها درباره تعداد کاربرانی که از آمازون استفاده می‌کنند، شیوه استفاده از اطلاعات و امکان یکپارچه سازی آن با فناوری شناسایی صورت، سوالاتی پرسیده‌اند.

آمازون از اظهار نظر در این باره خودداری کرده، اما به یک پست وبلاگی به تاریخ ۲۱ آوریل اشاره کرده است که در آن اعلام شده مشغول مذاکرات با چند خریدار احتمالی است.