Gerdab.IR | گرداب

وضع قوانین جدید در چین برای مقابله با انحصار شرکت‌های فناوری در بازار

وضع قوانین جدید در چین برای مقابله با انحصار شرکت‌های فناوری در بازار
تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۴۰۰

پیش نویس قوانین جدید برای اینترنت چین منتشر شده است که طبق آن اپراتور‌ها نمی‌توانند از ابزار‌های مختلف برای تاثیر بر انتخاب مشتریان و رقابت انحصاری استفاده کنند.

به گزارش گرداب، رگولاتور‌های چینی روز گذشته پیش نویس قوانین برای بخش اینترنت این کشور را با هدف جلوگیری از رقابت ناعادلانه و محدودیت استفاده از داده‌های کاربران ارائه کردند. این جدیدترین اقدام دولت چین برای مقابله با قدرت روزافزون شرکت‌های فناوری است.

طبق سندی که در وب سایت اداره تنظیم بازار چین منتشر شده، اپراتور‌های تجاری نباید از داده‌ها، الگوریتم‌ها یا دیگر ابزار‌های فنی برای تغییر عمدی ترافیک اینترنت یا تأثیرگذاری روی گزینه‌های انتخابی کاربران استفاده کنند.

همچنن اپراتور‌ها نمی‌توانند از ابزار‌های فنی برای فرایند غیرقانونی ردیابی یا استفاده از داده اپراتور‌های دیگر استفاده کنند.

به گفته سازمان قانون گذار اپراتور‌ها نمی‌توانند از ابزار‌های فنی برای ایجاد موانع تجاری در مسیر سرویس‌ها و محصولات اینترنتی قانونی دیگر استفاده کنند. در صورت تخلف از قوانین، موسساتی برای بررسی وضعیت استخدام می‌شوند.

قوانین پیشنهادی در حالی ارائه می‌شود که اداره تنظیم بازار چین محدودیت‌ها و جریمه‌های مختلفی برای شرکت‌های فناوری بزرگ تعیین کرده تا رفتار‌های انحصاری را محدود کند.

عموم مردم می‌توانند تا ۱۵ سپتامبر بازخورد خود از این قوانین را ثبت کنند.