Gerdab.IR | گرداب

اعتراف جدید ایلان ماسک به نقص در خودرو‌های شرکتش

اعتراف جدید ایلان ماسک به نقص در خودرو‌های شرکتش
تاریخ انتشار : ۰۳ شهريور ۱۴۰۰

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا در جدیدترین توئیت خود به نقص موجود در برنامه خودرو‌های این شرکت انتقاد کرد.

به گزارش گرداب، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا با انتشار توئیتی از آخرین نسخه برنامه کمک راننده بتا (FSD Beta ۹.۲) انتقاد کرد.

ماسک در توییت خود نوشت: "FSD Beta ۹.۲ در واقع یک نرم افزار ناوبری عالی نیست، اما تیم‌های خلبان خودکار و هوش مصنوعی در تلاش هستند تا آن را در اسرع وقت بهبود بخشند. " "ما در تلاش هستیم تا یک مدل برای بزرگراه‌ها و خیابان‌های شهر داشته باشیم، اما نیاز به بازآموزی گسترده دارد. "

تسلا پیشنهادات بسیاری از سیستم‌های رانندگی هوشمند از پیش پرداخت با توجه به تمایل از هر مشتری، و ارزش بسته کامل خود رانندگی یا آنچه به عنوان (FSD) شناخته شده می‌رسد ۱۰، ۰۰۰ $ یا ۱۹۹ $ در هر ماه در ایالات متحده، و با وجود هزینه بالا، سیستم خودران نیاز به یک راننده محتاط در پشت فرمان دارد.

سیستم‌های خودران تسلا قبلاً تصادفات را ثبت کرده بودند، که باعث شد این شرکت به فکر جلوگیری از آزمایش میدانی خود باشد، مگر اینکه رانندگان حرفه‌ای وجود داشته باشند، به ویژه پس از انحراف و برخورد خودروی مدل S با درخت در ایالات متحده.

توئیت ماسک در روز دوشنبه تنها چند روز پس از آن رخ داد که او در رویدادی به نام "روز تسلا AI" در مورد تسلا در سیستم‌ها و اجزای خودگردان به افتخار پرداخت. همچنین همزمان با آغاز تحقیقات رسمی درباره سیستم خودران در خودرو‌های تسلا توسط مقامات فدرال ایمنی وسایل نقلیه در ایالات متحده آغاز شد.