Gerdab.IR | گرداب

تعقیب قضایی اپلیکیشن‌های تحویل غذا به علت انحصارطلبی

تعقیب قضایی اپلیکیشن‌های تحویل غذا به علت انحصارطلبی
تاریخ انتشار : ۰۶ شهريور ۱۴۰۰

مقامات شهر شیکاگو دو اپلیکیشن تحویل غذای دور- دش و گراب هاب را به علت تاکتیک‌های حرفه‌ای ناعادلانه و فریبنده برای خسارت زدن به رستوران‌ها مورد پیگرد قضائی قرار داده‌اند.

به گزارش گرداب، این دو اپلیکیشن متهم هستند که در ایام شیوع گسترده ویروس کرونا اقدامات غیررقابتی و انحصارطلبانه‌ای را برای تحمیل کردن شرایط خود به رستوران‌ها انجام داده‌اند.

از جمله تخلفات این اپلیکیشن‌ها می‌توان به تبلیغات دروغین در مورد ارائه خدمات تحویل غذا از برخی رستوران‌ها بدون رضایت آنها، تحمیل هزینه‌های اضافی به مشتریان و مخفی کردن این هزینه‌ها از آنان اشاره کرد.

شهردار شیکاگو در این مورد تصریح کرده: بسیار نگران کننده و مایه تأسف است که این شرکت‌ها در این روز‌های فوق‌العاده سخت با استفاده از تاکتیک‌های ناعادلانه و فریبنده برای سوءاستفاده از رستوران‌ها و مصرف کنندگانی که برای زنده ماندن تلاش می‌کردند، قانون را نقض کردند.

از بین این دو شرکت گراب هاب اتهامات یادشده را رد کرده و افزوده که با جدیت از رویه‌های تجاری خود دفاع می‌کند و بدین منظور در دادگاه حضور می‌یابد. دور – دش هم ادعا‌های یادشده را گمراه کننده توصیف کرده است.