Gerdab.IR | گرداب

سعیدی ، مدیر پروژه گرداب

سخنی دوستانه با خانواده‌های ایرانی

تاریخ انتشار : ۱۶ ارديبهشت ۱۳۸۸

امیدوارم که سایت «گرداب»، آغازگر حرکتی برای سالم‌سازی و جنبشی مردمی جهت احیاء فرهنگ ایرانی و اسلامی در شبکه جهانی اینترنت باشد. جنبشی که در آن خانواده‌های ایرانی همگام با فرزندان خود، نقش مهمی در تولید محتوای فارسی در فضای اینترنت عهده‌دار می‌شوند. متأسفانه تولید محتوای فارسی و مورد نیاز قشر جوان و دانشگاهی با روند رو به رشد این تکنولوژی در کشور، هیچ توازنی با یکدیگر ندارد. لذا اطلاعات غیرمفید و مخرب در فضای اینترنت همیشه قابل دسترس‌تر از اطلاعات مفید می‌باشد. البته نباید به تلاش شبکه‌های فساد در اینترنت نسبت به تولید محتوای مخرب بی‌توجه بود. بررسی نحوه فعالیت و اعترافات عناصر اصلی شبکه‌های مضلین این ادعا را اثبات می‌کند که بعضی از متهمین حتی از طریق سایت‌های فرهنگی اقدام به جذب مخاطبین و نهایتاً انحراف کاربران به سایت‌های ضداخلاقی و ضددینی و اغفال آنان می‌نمودند.

"باسمه تعالی"
 
با عرض سلام و احترام
 
امیدوارم که سایت «گرداب»، آغازگر حرکتی برای سالم‌سازی و جنبشی مردمی جهت احیاء فرهنگ ایرانی و اسلامی در شبکه جهانی اینترنت باشد. جنبشی که در آن خانواده‌های ایرانی همگام با فرزندان خود، نقش مهمی در تولید محتوای فارسی در فضای اینترنت عهده‌دار می‌شوند.

متأسفانه تولید محتوای فارسی و مورد نیاز قشر جوان و دانشگاهی با روند رو به رشد این تکنولوژی در کشور، هیچ توازنی با یکدیگر ندارد. لذا اطلاعات غیرمفید و مخرب در فضای اینترنت همیشه قابل دسترس‌تر از اطلاعات مفید می‌باشد. البته نباید به تلاش شبکه‌های فساد در اینترنت نسبت به تولید محتوای مخرب بی‌توجه بود.

بررسی نحوه فعالیت و اعترافات عناصر اصلی شبکه‌های مضلین این ادعا را اثبات می‌کند که بعضی از متهمین حتی از طریق سایت‌های فرهنگی اقدام به جذب مخاطبین و نهایتاً انحراف کاربران به سایت‌های ضداخلاقی و ضددینی و اغفال آنان می‌نمودند.

از طرفی متأسفانه بخش وسیعی از خانواده‌های ایرانی به دلیل عدم آگاهی، نظارت مؤثری بر عملکرد فرزندان خود ندارند و اساساً فضای مجازی را تهدیدی برای فرزندان خود به حساب نمی‌آورند. که البته به همین دلیل، آسیب‌های زیادی متوجه این خانواده‌ها می‌گردد که نمونه‌ای از آن در سایت گرداب منتشر گردید.

حال، صرف نظر از اقداماتی که می‌بایست توسط دستگاههای متولی کشور، در شبکه جهانی اینترنت به طور مؤثر پیگیری شود، نقش مهم و مؤثر بهره‌برداری صحیح از اینترنت و اطلاع‌رسانی به فرزندان‌مان در مواجهه و نحوه برخورد با سودجویان و شبکه‌های مخربی است که با روشهای مختلف در جهت جذب و اغفال نوجوانان و جوانان در فضای اینترنت، نهایت تلاش خود را بکار می‌برند.

ضمن اینکه این موضوع، نافی نقش حاکمیت در نظارت و ساماندهی فضای آی‌تی کشور نیست و مطمئناً اقدام سپاه نیز در همین راستا صورت پذیرفته است. فلذا انتظار می‌رود اکنون که ماهیت و چگونگی فعالیت سازمان‌یافته شبکه‌های منهدم شده برای مسئولین روشن گردیده است، در جهت توسعه صحیح اینترنت در کشور همانند سایر کشورهای پیشرفته و صنعتی، دیگر پارامترها و نیازمندیهای علمی، فرهنگی، اجتماعی و نظارتی اینترنت جزو بخش لاینفک توسعه این فناوری مد نظر قرار گیرد.
 
 
                                                                                                      سعیدی
                                                                                                      مدیر پروژه گرداب