Gerdab.IR | گرداب

ادعای گوگل در مورد فعالیت‌های یک گروه هکر ایرانی

ادعای گوگل در مورد فعالیت‌های یک گروه هکر ایرانی
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۴۰۰

گوگل ادعا کرد یک گروه هکر ایرانی حساب‌های کاربری باارزش مربوط به دولت، خبرگزاری‌ها، دانشگاه ها، سیاست خارجی و امنیت ملی آمریکا را که در تغییر دیدگاه جامعه بین‌الملل نسبت‌به ایران نقش دارند هدف قرار می‌دهد.

به‌گزارش گرداب، بلومبرگ طی گزارشی ادعایی نوشت: یک گروه هکر ایرانی که یکی از کمپین‌های انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را در سال گذشته میلادی هدف قرار داده بود، به حملات گسترده خود ادامه می‌دهد و از تاکتیک‌های مختلفی برای تشویق قربانیانش برای کلیک کردن روی لینک‌های بدافزاری استفاده می‌کند.

این گروه هکر که با نام‌های مختلفی از جمله ای‌پی تی ۳۵، فسفرو و چارمینگ کیتن شناخته می‌شود، سالهاست به حساب‌های کاربری حمله کرده و از روش‌های جدید برای جاسوسی استفاده می‌کنند.

گوگل ادعا می‌کند این گروه هکر حساب‌های کاربری باارزش مربوط به دولت، خبرگزاری‌ها، دانشگاه ها، سیاست خارجی و امنیت ملی آمریکا را که در تغییر دیدگاه جامعه بین‌الملل نسبت‌به ایران نقش دارند هدف قرار می‌دهد.

یکی از روش‌های مورد استفاده این گروه از ۲۰۱۷ استفاده از یک وب‌سایت جعلی برای متقاعد کردن قربانیان به کلیک روی لینک‌های آلوده‌است. دانشگاه سواس لندن در ماه ژوئیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد این هکر‌ها یک حساب جیمیل دانشگاهی ایجاد کرده و با ساخت یک سایت جعلی در ایستگاه رادیویی مستقل این دانشگاه تلاش می‌کردند اطلاعات مربوط به افراد هدف خود را جمع‌آوری کنند.

این گروه هکر در سال گذشته میلادی تلاش کرد یک نرم‌افزار جاسوسی در فروشگاه گوگل پلی آپلود کند تا به وسیله آن بتواند اطلاعات حساس مانند پیام‌های متنی و اطلاعات مکانی را از این نرم‌افزار برداشت کند.

گوگل ادعا می‌کند حملات این گروه همچنان ادامه دارد، ولی نرخ موفقیت آن کاهش‌یافته، چون گوگل اطلاعات بیشتری در مورد آن‌ها به دست آورده‌است.