Gerdab.IR | گرداب

حمله سایبری به حزب کارگر بریتانیا

حمله سایبری به حزب کارگر بریتانیا
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۴۰۰

حزب کارگر بریتانیا اعلام کرد که این حادثه امنیتی، سیستم‌های آن‌ها و داده‌های اعضای حزب، حامیان وابسته و سایر افرادی که اطلاعات خود را در اختیار حزب قرار داده بودند را تحت تأثیر قرار داده است.

به گزارش گرداب - حملات سایبری و نقض داده از طریق ارائه‌دهندگان شخص ثالث، هم‌چنان رواج دارد و داده‌های مهم سازمان‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. حزب کارگر بریتانیا اخیرا اعلام کرد که شرکت شخص ثالثی که داده‌های اعضای این حزب را مدیریت می‌کند، دچار حمله سایبری شده است.

این حزب در یک بیانیه رسمی اعلام کرد که این حادثه می‌توانست خطراتی برای اعضای حزب، حامیان و سایر افرادی که داده‌های خود را در اختیار حزب قرار داده بودند، ایجاد کند، اما خوشبختانه، تأثیری روی پایگاه داده حزب نداشته است.

با این که تعداد دقیق افرادی که تحت تأثیر این حمله سایبری قرار گرفته‌اند مشخص نیست، اما حزب کارگر بریتانیا اعلام کرد که این حادثه را به آژانس ملی جرایم انگلیس، مرکز ملی امنیت سایبری بریتانیا و دفتر کمیسر اطلاعات این کشور گزارش داده است تا بیش‌تر در این باره تحقیق شود.

مهاجمان می‌توانند از اطلاعات به خطر افتاده برای مقاصد مختلفی استفاده کنند. در بیانیه حزب کارگر، به تعداد افرادی که تحت تأثیر حمله سایبری قرار گرفته‌اند، نوع داده‌های هدف قرار داده شده و این که آیا این حمله سایبری توسط باج‌افزار انجام شده است یا خیر، اشاره‌ای نشده است.

حمله سایبری به احزاب سیاسی، عواقب زیادی دارد. مهاجمان می‌توانند از داده‌های حساس احزاب برای مداخله در انتخابات و تحت تأثیر قرار دادن رای‌دهندگان استفاده کنند. اخیرا آژانس امنیت سایبری و زیرساخت آمریکا، هشداری برای همه احزاب سیاسی و تأسیسات زیرساختی حیاتی صادر کرد و از آن‌ها خواست تا مراقب حملات سایبری احتمالی باشند. این آژانس برای کمک به کسب و کار‌ها و سازمان‌ها، اطلاعاتی درباره تاکتیک‌ها و تکنیک‌های به کار گرفته شده توسط مجرمان سایبری، ارائه کرده است.

منبع:
cisomag