Gerdab.IR | گرداب

قانون‌گذار آمریکایی: آمازون حجم وسیعی از اطلاعات را ذخیره می‌کند

قانون‌گذار آمریکایی: آمازون حجم وسیعی از اطلاعات را ذخیره می‌کند
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۰

ابراهیم سمیره عضو مجلس محلی ایالت ویرجینیای آمریکا از حجم گسترده اطلاعات خصوصی جمع‌آوری شده توسط آمازون شگفت زده شده است

به گزارش گرداب، به نقل از رویترز، وی تصریح کرده مشخص نیست آیا آمازون به ما مشتریان محصول می‌فروشد یا در حال جاسوسی روزانه از افراد است.

وی که در حال بررسی موضوعات مرتبط با حریم شخصی کاربران اینترنت است، قصد دارد در مورد نحوه جمع‌آوری اطلاعات شخصی کاربران توسط شرکت‌های فناوری قوانین جدیدی وضع کند.

با این حال وی پس از درخواست دریافت اطلاعات شخصی که آمازون در مورد خودش در اختیار دارد، از حجم و جزئیات این داده‌ها شگفت زده شده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد شرکت آمازون اطلاعات بیش از هزار شماره تماس این نماینده مجلس ایالتی ویرجینیا را در اختیار دارد. این شرکت دقیقاً می‌داند نماینده مذکور که اصالتاً در خانواده‌ای فلسطینی اردنی متولد شده در تاریخ ۱۷ دسامبر سال گذشته به چه بخشی از قرآن گوش کرده است.

اطلاع از جزئیات تمامی جستجو‌ها و اطلاعات حساس مرتبط با سلامت از جمله دیگر داده‌هایی است که آمازون از ابراهیم سیمره در اختیار دارد.

آمازون از طریق دستیار جستجوی صوتی الکسا، جستجوگر اینترنتی و ... اطلاعات متنوعی را از شهروندان آمریکایی جمع‌آوری می‌کند و بر اساس یک مصوبه قانونی از سال ۲۰۱۸ موظف شده در صورت درخواست کاربران اطلاعاتی را که از هر یک از آن‌ها جمع‌آوری کرده، افشا کند.

یک بررسی دیگر که توسط خبرنگاری آمریکایی انجام شده حاکی است آمازون از طریق ابزار یادشده و نیز پلتفرم‌های ویدئو و موسیقی، دوربین‌های امنیتی رینگ، رد گیر‌های تناسب اندام و ... انبوه اطلاعات را در مورد قد، وزن، وضعیت سلامت افراد، ویژگی‌های قومی و نژادی، عادات خرید و مطالعاتی اشخاص، قرار‌های شخصی و حرفه‌ای و ... جمع‌آوری می‌کند.