Gerdab.IR | گرداب

گشایش تحقیقات قضایی آمریکا درباره تاثیر اینستاگرام بر کودکان

گشایش تحقیقات قضایی آمریکا درباره تاثیر اینستاگرام بر کودکان
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۰

گروهی از دادستان‌های کل ایالت‌های آمریکا تحقیقاتی را از فیس بوک برای ترویج اینستاگرام برای کودکان با وجود آسیب‌های احتمالی که به همراه دارد، به جریان انداختند.

به گزارش گرداب، این تحقیقات شامل دستکم ۹ ایالت می‌شود و در شرایطی به جریان می‌افتد که فیس بوک (متا پلتفرمز) بر سر رویکردی که در خصوص کودکان و نوجوانان دارد، هدف تفحص قرار گرفته است.

دادستان‌های کل آمریکا سرگرم تحقیق هستند تا مشخص شود آیا این شرکت قوانین حمایت از مصرف کننده را نقض کرده و خردسالان را در معرض خطر قرار داده است.

مورا هیلی، دادستان کل ماساچوست در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد فیس بوک که اکنون با نام متا شناخته می‌شود، در حمایت از خردسالان در پلتفرم‌های خود کوتاهی کرده و در عوض ترجیح داده است در بعضی موارد آن‌ها را نادیده بگیرد و مسائلی که تهدید واقعی برای سلامت فیزیکی و روانی آن‌ها ایجاد می‌کند را مضاعف کرده است.

سخنگوی متا در واکنش به این تحقیقات، اعلام کرد اگرچه چالش‌ها در حمایت آنلاین از کاربران جوان کل صنعت را درگیر کرده، اما ما پیشروی مبارزه با آزار و حمایت از افرادی هستیم که با افکار خودکشی، خودزنی و اختلالات اشتها درگیر هستند.

این شرکت به توسعه کنترل‌های نظارت والدین و بررسی راه‌هایی برای فراهم کردن تجارب مناسب سن برای نوجوانان ادامه می‌دهد.

اینستاگرام مانند سایر سایت‌های رسانه اجتماعی مقرراتی برای پیوستن کودکان پایین ۱۳ سال به این پلتفرم دارد، اما اعلام کرده که می‌داند کاربرانی در این سن دارد.

این شرکت در سپتامبر بدنبال شدت گرفتن مخالفت‌ها اعلام کرد برنامه هایش برای ساخت نسخه ویژه کودکان را متوقف می‌کند.

پس از آن روزنامه وال استریت ژورنال با استناد به اسناد داخلی که توسط فرانسس هوگن، کارمند سابق فیس بوک درز کرده بود، گزارشی منتشر کرد. این اسناد نشان داد اینستاگرام از اثرات مخربی که می‌تواند بر سلامت روان دختران نوجوان داشته باشد، مطلع بوده است. فیس بوک اعلام کرد اسناد درز یافته برای ترسیم یک تصویر نادرست از کار این شرکت استفاده شده اند.

گروهی متشکل از دادستان‌های کل بیش از ۴۰ ایالت آمریکا در ماه‌های پیش نامه‌ای به این شرکت نوشته و خواستار انصراف فیس بوک از ساخت اپلیکیشن ویژه کودکان شده بودند. نمایندگان کنگره آمریکا هم نگرانی‌هایی در این باره مطرح کرده بودند.

بر اساس گزارش رویترز، ایالت‌هایی که در این پرونده تحقیقات حضور دارند شامل نبراسکا، ماساچوست، کالیفرنیا، فلوریدا، کنتاکی، تنسی و ورمونت، نیویورک و نیوجرسی هستند.