Gerdab.IR | گرداب

تولید هولوگرام‌های ضدسرقت و شفاف توسط شرکت دانش بنیان داخلی

تولید هولوگرام‌های ضدسرقت و شفاف توسط شرکت دانش بنیان داخلی
تاریخ انتشار : ۰۲ آذر ۱۴۰۰

یک شرکت دانش بنیان داخلی موفق به ساخت هولوگرام‌های ضد سرقت و شفاف کرده که برای اسناد امنیتی در کشور از آن‌ها استفاده می‌شود.

به گزارش گرداب - تولید هولوگرام‌های ضدسرقت و شفاف برای اسناد امنیتیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای آرش زمانی راد مدیر عامل شرکت بعد نگار ایرانیان با اشاره به رفع نیاز کشور به اقلام امنیتی و هویتی گفت: در این شرکت محصولات هولوگرام در انواع گوناگون با ویژگی ضد سرقت تولید می‌شود. این هولوگرام‌ها می‌تواند با چاپ گرم تولید شود تا در زمان انتقال، قابل برداشته شدن و جعل نباشد.

این هولوگرام‌ها هم‌پای محصولات جهانی که در امنیت کاربرد دارند، در حال رشد است و کارآمدی و کیفیت آن سبب شده مورد استقبال قرار بگیرد.

تا پیش از ورود محصولات این شرکت به بازار کشور، هولوگرام‌های مورد نیاز اسناد امنیتی مثل گمرک، شناسنامه‌ها، کارت‌های ملی و سایر اسناد، از کشور‌های خارجی خریداری و استفاده می‌شد.

استفاده از مواد پیشرفته برای جلوگیری از سرقت

این محصول ایران‌ساخت با هدف رفع نیاز داخلی تولید شده و برای این‌که از قابلیت ضد سرقت برخوردار باشد، مواد و لایه‌های زیادی به آن اضافه شده است.

هولوگرام ایران‌ساخت، نمونه مشابه داخلی ندارد و به صورت انحصاری توسط این شرکت دانش‌بنیان تولید می‌شود. این محصول به نحوی ساخته شده که جاعلان نتوانند آن را تولید کنند، زیرا از لایه‌های امنیتی زیادی برخوردار است.

تولیدات شرکت بعدنگار ایرانیان، برای ۵۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است. این محصول همچنین توانسته جلوی خروج ارز را از کشور بگیرد و حدود ۵۰ درصد قیمت نمونه‌های خارجی را دارا است. هولوگرام‌های امنیتی این شرکت می‌تواند تمام نیاز ارگان‌های فوق امنیتی برای حفظ امنیت اطلاعاتشان را تامین کند.

آقای زمانی راد، به ضرورت حمایت‌های ارزی از فعالان دانش‌بنیان و خلاق گفت: تأمین سرمایه‌های ارزی برای تأمین مواد اولیه لازم است که می‌تواند شرکت‌های دانش‌بنیان را در مسیر تولید و رونق محصولات ایران‌ساخت یاری کند.