Gerdab.IR | گرداب

نیجریه پس از مسدود کردن توییتر به دنبال آئین‌نامه‌ای برای همه شبکه‌های اجتماعی است

نیجریه پس از مسدود کردن توییتر به دنبال آئین‌نامه‌ای برای همه شبکه‌های اجتماعی است
تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ۱۴۰۰

دولت نیجریه اعلام کرده است که آئین‌نامه‌ای برای توییتر و سایر پلتفرم‌های شبکه اجتماعی در این کشور ایجاد کرده است.

به گزارش گرداب - وزیر کار و اشتغال نیجریه، فستوس کیامو (Festus Keyamo) یکی از اعضای کمیته مذاکره‌کننده دولت با توییتر در یک گفتگوی تلویزیونی این مسئله را اعلام کرده است.

بنا به گفته او توییتر، پلتفرم یادداشت‌های کوتاه اغلب شرایط مقامات نیجریه‌ای را پذیرفته است. بخشی از این شروط مربوط به پرداخت مالیات و باز کردن دفتر همکاری در این کشور بوده است.

وزیر نیجریه همچنین به لایحه آئین‌نامه دولت نیجریه برای همه شبکه‌های اجتماعی نیز اشاره کرده است و گفته است:

«دولت بسیار پیگیر است، نه تنها توییتر، ما یک آئین‌نامه برای همه آن‌ها [شبکه‌های اجتماعی]ایجاد کرده‌ایم. آن‌ها یعنی توییتر و سایر پلتفرم‌ها موافقت کرده‌اند که بر طبق این دستورالعمل فعالیت کنند، زیرا ما از این مثال توییتر برای مشخص شدن آئین رفتار یک پلتفرم بر سایر شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، اینستاگرام، توییتر و دیگران نیز استفاده می‌کنیم».

او همچنین اضافه کرده است:

«در کمیته‌ها ما تصمیم گرفتیم که ما نمی‌خواهیم فقط توییتر را محدود کرده و با سایر شبکه‌هامانند فیسبوک و اینستاگرام، رفتار متفاوتی داشته باشیم. از این‌رو ما در حال طراحی و توسعه یک آیین‌نامه رفتاری نه تنها برای توییتر بلکه برای همه شبکه‌های اجتماعی هستیم تا آن‌ها بدانند که آن‌ها باید برای رفتار‌های اجتماعی خود پاسخگو باشند و باید از قوانین تبعیت کنند».

لازم به یادآوری است که مقامات این کشور در غرب آفریقا چند ماه پیش فعالیت‌های شرکت توییتر را در کشور خود مسدود کردند. نیجریه در آن زمان به این نتیجه رسیده بود که فعالیت‌های توییتر به دنبال زیر سوال بردن اتحاد این کشور است.