Gerdab.IR | گرداب

جدول شرکتهای اینترنتی برتر آبان ماه

تاریخ انتشار : ۱۴ آذر ۱۳۸۹

جدول ISP‌های برتر اعلام شده از سوی مرکز توسعه و مدیریت اینترنت کشور، متما،در آبان ماه نشان می‌دهد که سرویس دهندگان اینترنتی در ساعات مختلف شبانه روز سرویس‌هایی با کیفیت و سرعت متفاوتی را به مشترکان خود ارائه می‌دهند.

به گزارش گرداب به نقل از مهر، جدول ISP‌های برتر اعلام شده از سوی مرکز توسعه و مدیریت اینترنت کشور، متما، در آبان ماه با توجه به متوسط سرعت و کیفیت دریافت و متوسط سرعت و کیفیت ارسال و تعداد تستهای انجام شده نشان می‌دهد که سرویس دهندگان اینترنتی در ساعات مختلف شبانه روز سرویس‌هایی با کیفیت و سرعت متفاوتی را به مشترکان خود ارائه می‌دهند.

در آبان ماه امسال چهار شرکت شاتل، نداگستر صبا، پارس آنلاین و ارتباطات فن آوا به عنوان سرویس دهندگان برتر در ساعات 1 تا 8 صبح اعلام شده‌اند و این در حالی است که در جدول شرکتهای اینترنتی برتر از ساعات 8 صبح تا 16 بعدازظهر به ترتیب نام شرکتهای ارتباط شبدیز، شاتل، نداگستر صبا، داتک، پارس آنلاین، توسعه رسان پاسارگاد، سرمایه گذاری اوراکل، ارتباطات فن آوا و افرانت آمده است. در همین حال از سوی مرکز توسعه و مدیریت اینترنت کشور، سرویس دهندگان برتر اینترنتی در ساعات 16 تا 24 شرکتهای ندا گستر صبا، پارس آنلاین، توسعه رسان پاسارگاد، شاتل، سرمایه گذاری اوراکل، ارتباطات فن آوا و افرانت معرفی شده‌اند.

در رده بندی شرکتهای اینترنتی برتر مهرماه شرکت‌های آریا سپهر، شبکه ارتباط شبدیز، شاتل، نداگستر صبا، افزوز، پارس آنلاین، ندا رایانه، توسعه رسان پاسارگاد، داتک و سرمایه گذاری اوراکل رتبه‌های اول تا دهم برترین ISP‌ها را از نظر میزان سرعت دسترسی مشترکان به خود اختصاص داده‌اند و به عبارتی در ارائه اینترنت به مشترکان خود کم فروشی نکردند.

امکان آزمایش سرعت واقعی اینترنت کاربران
 کاربران اینترنت می‌توانند برای اطلاع یافتن از سرعت واقعی اینترنت خود از نرم افزار ایرانی سنجش سرعت اینترنت که در سایت اینترنتی متما به نشانی www.matma.ir قابل دانلود است استفاده کنند.

در این نوع آزمایش کاربر با استفاده از مرورگر خود به سرور سنجش متصل شده و دو طرف نرم افزار سنجش با تبادل بسته‌های مشخصی از اطلاعات و زمانبندی ارسال و دریافت بسته‌ها متوسط سرعت اتصال کاربر را محاسبه می‌کند.

سرعت محاسبه شده در این حالت میزان پهنای باند استفاده نشده (ظرفیت خالی خط) در طول زمان آزمایش است، در نتیجه در صورتی که بخشی از پهنای باند موجود از سوی ارتباطات دیگری اشغال شده باشد میزان سرعت محاسبه شده کمتر از ظرفیت واقعی خط خواهد بود.

سرویس دهندگان برتر در بازه زمانی 1 صبح الی 8 صبحسرویس دهندگان برتر در بازه زمانی 8 صبح الی 16 بعد از ظهرسرویس دهندگان برتر در بازه زمانی 16 بعد از ظهر الی 12 شبحذف برخی از سرویس دهندگان اینترنتی

متما اعلام کرده که سرویس‌دهندگانی که دارای تعداد تست کمتر از 10 باشند حذف می‌شوند به همین دلیل توصیه شده که این سرویس دهندگان با تشویق کاربران خود به انجام تست در این رده بندی قرار گیرند.

گفته می‌شود بیش از 25 میلیون نفر در کشور کاربر اینترنت هستند و طبق آخرین آمار ارائه شده ضریب نفوذ اینترنت در ایران 34 درصد است که اکثر قریب به اتفاق این کاربران را استفاده کنندگان از اینترنت دایل آپ به خود اختصاص می‌دهند.