Gerdab.IR | گرداب

قانون سختگیرانه و جدید صرافی رمزارز کره‌ای

قانون سختگیرانه و جدید صرافی رمزارز کره‌ای
تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۱۴۰۰

یکی از صرافی‌های رمزارز بزرگ کره‌ای، اعلام کرد به کیف پول‌های سخت افزاری که احراز هویت نشده‌اند، از سال جدید میلادی اجازه برداشت نمی‌دهد.

به گزارش گرداب، کوین‌وان (Coinone)، یکی از صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال در کره‌جنوبی، روز چهارشنبه اعلام کرد که دیگر اجازه انتقال به کیف پول‌های سخت‌افزاری تایید نشده را نمی‌دهد.

این تغییر در تاریخ ۲۴ ژانویه ۲۰۲۲ اعمال می‌شود. این بدان معناست که کاربران Coinone باید کیف پول سخت‌افزاری خود را در صرافی ثبت کنند، در غیر این صورت دیگر اجازه نخواهند داشت وجوه خود را از حساب‌های صرافی خود برداشت کنند یا انتقال دهند.

این صرافی می‌گوید: از تاریخ ۲۴ژانویه ۲۰۲۲، اگر بخواهید دارایی‌های مجازی در Coinone را برداشت کرده و به کیف پول دارایی مجازی دیگری منتقل کنید، مطابق با تکمیل تعهدات سیستم تایید مشتری، باید آدرس کیف پول را ثبت کنید تا بتوانید برداشت کنید.

کیف پول‌های سخت‌افزاری شامل هر کیف پولی است که اشخاص ثالث ارائه می‌دهند، از جمله کیف پول‌های "گرم" (آنلاین) و "سرد" (آفلاین). اما این کیف پول‌ها باید قابل ثبت یا تایید باشند؛ یعنی باید اطلاعات مربوط به احراز هویت مشتری شما را داشته باشند.

کوین‌وان گفت: "ثبت آدرس کیف پولی که نتواند اطلاعات هویتی را تایید کند، غیرممکن است. از آنجا که کیف پول‌هایی مانند متامسک و لجر به احراز هویت مشتری نیاز ندارند، کاربران کوین‌وان نمی‌توانند وجوه خود را به این کیف پول‌ها انتقال دهند. "

کیف پول‌های نظارتی، همچون مواردی که توسط صرافی‌هایی مانند بایننس و FTX ارائه می‌شوند، به احراز هویت مشتری نیاز دارند و از این رو می‌توانند در کوین‌وان تایید شوند.

چرا این تغییر انجام می‌شود؟

کوین‌وان اعلام کرد باید اطمینان حاصل کند که مشتریان از رمزارز برای فعالیت‌های غیرقانونی مانند پولشویی استفاده نمی‌کنند. بنابراین، مشتریان باید کیف پول خود را ثبت کنند تا بتوانند وجوه خود را برداشت کنند.

مشتریان این صرافی، باید اطلاعاتی مانند نام کامل، آدرس ایمیل و شماره تلفن همراه ثبت شده به نام خود را برای تایید کیف پول ارائه کنند. این اطلاعات باید با اطلاعات ثبت شده در کوین‌وان یکسان باشد. این بدان معناست که مشتریان نمی‌توانند کیف پول شخص دیگری را ثبت کنند.

رگولاتور‌های کره‌ای مجموعه‌ای از اقدامات را برای محدود کردن تراکنش‌های غیرقانونی ارز‌های دیجیتال انجام داده‌اند. اخیرا، صرافی‌های رمزارز این کشور به الزامات مختلفی مانند نگهداری داده‌ها، کنترل‌های داخلی، گزارش تراکنش‌های مشکوک و انجام KYC برای تایید هویت مشتری ملزم شدند.

این احتمال وجود دارد که سایر صرافی‌های بزرگ رمزارز از جمله Upbit، Bithumb و Korbit محدودیت‌های مشابهی مانند کوین‌وان را اعلام کنند.