Gerdab.IR | گرداب

ارائه تسهیلات لیزینگ به کشاورزان برای تهیه پهپاد‌های ایرانی

ارائه تسهیلات لیزینگ به کشاورزان برای تهیه پهپاد‌های ایرانی
تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۴۰۰

ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای دسترسی کشاورزان و شرکت‌ها به پهپاد‌های ایرانی، تسهیلات لیزینگی را به فعالان حوزه کشاورزی ارائه می‌کند.

به گزارش گرداب، یکی از چالش‌های موجود برای توسعه نسل جدید کشاورزی، عدم دسترسی فعالان این حوزه به تجهیزات و فناوری‌های کاربردی است.

ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی برای رفع این چالش، به میدان آمدند تا تسهیلاتی را به فعالان حقیقی و حقوقی حوزه کشاورزی بپردازند.

بر اساس این همکاری قرار است، تسهیلات لیزینگ به فعالان حقیقی و حقوقی حوزه کشاورزی پرداخت شود. کشاورزان حقیقی نیز می‌توانند با ارائه پروانه کسب از خدمات مذکور بهره‌مند شوند تا بتوانند خدمات پهپادی را با شرایط مناسب دریافت کنند.

با توجه به توانمندی‌های تخصصی موجود در کشور این امکان فراهم است که همه نیاز داخل به این پهپاد‌ها توسط شرکت‌های ایرانی تامین شود. ساخت و طراحی اجزای پهپاد برای نیاز‌های خاص، توسط شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی صورت می‌گیرد.

در همین راستا و با دو هدف «بازارسازی برای طراحان و سازندگان این پهپادها» و «توسعه کشاورزی مدرن در کشور»، طرح پرداخت لیزینگ به فعالان این حوزه و متقاضیان دریافت خدمات پهپادی ارائه می‌شود.