Gerdab.IR | گرداب

گوگل و حرکت به سمت بلاکچین و وب ۳

گوگل و حرکت به سمت بلاکچین و وب ۳
تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۴۰۰

ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل اعلام کرده است که گوگل به دنبال این است که از پیشگامان نوآوری‌های بلاکچین و وب ۳ باشد.

به گزارش گروه ترجمه گرداب، شرکت گوگل به تازگی جزئیاتی از راهبرد‌های بلاکچین و وب ۳ خود را علنی ساخته است. مدیرعامل گوگل و شرکت اصلی آن آلفابت می‌گوید: «به عنوان یک شرکت ما به دنبال بررسی هستیم که چطور میتوانیم در این اکوسیستم مشارکت کنیم و چیزی به آن اضافه کنیم».

ساندار پیچای در نشست هفته گذشته پیرامون درآمد‌های این شرکت در طی سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۱ درباره راهبرد‌های بلاکچین گوگل نیز اطلاعاتی ارائه کرد. وقتی که از او پیرامون دیدگاهش درباره وب ۳ پرسیده شد، پاسخ داد: «هرجایی که نوآوری باشد، برای من جذابیت دارد».

او در ادامه افزود که گوگل در حال بررسی بلاکچین به عنوان یک فناوری قدرتمند و جالب توجه و باکاربرد‌های بسیار است. او بلاکچین را بسیار وسیع‌تر از آن که تنها به یک کارکرد محدود شود، معرفی کرد. پیچای به عنوان مثال به اقدامات گروه فضای ابری این شرکت اشاره کرد که در حال بررسی این هستند که چطور می‌توانند نیاز‌های مشتریان در زمینه ساخت محصولات، انجام تراکنش‌ها و به‌کارگیری محصولات را بر بستر بلاکچین پشتیبانی کنند.

«بنابراین ما مسلما در حال مشاهده دقیق این حوزه هستیم و هر جایی که بتوانیم از آن حمایت می‌کنیم. در مجموع من فکر میکنم که این فناوری به رشد و تکامل خود ادامه خواهد داد و ما می‌خواهیم که از پیشگامان نوآوری در این حوزه باشیم و رویکرد ما این گونه است».

منبع: News.Bitcoin