Gerdab.IR | گرداب

کارمندان فیس بوک تغییر نام دادند

کارمندان فیس بوک تغییر نام دادند
تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۴۰۰

مارک زاکربرگ فهرستی از اصول را برای کار در شرکت مِتا پلتفرمز (Meta Platforms) منتشر کرد که در آن کارمندانش را مِتامیت (Metamates) خواند.

به گزارش گرداب، موسس فیس بوک که در دسامبر نام شرکتش را به "مِتا پلتفرمز" تغییر داد تا منعکس کننده حوزه جدید مورد تمرکزش یعنی متاورس (دنیای مجازی) باشد، اکنون در اطلاعیه‌ای به کارمندانش به تشریح افق دید خود پرداخته است.

شعار معروف "سریع حرکت کن" به قوت خود باقی مانده و شعار "چیز‌های معرکه بساز، در آینده زندگی کن، به تاثیر بلندمدت متمرکز شو، صادق باش و به همکارانت احترام بگذار" به آن اضافه شده است. مدیرعامل شرکت مِتا اعلام کرد: این شرکت اکنون یک شرکت توزیع شده است و در سراسر جهان به استخدام می‌پردازد.

زاکربرگ در نتیجه گیری خود، کارمندانش را متامیت خواند و گفت: مِتا، متامیت و من. وی در این اطلاعیه نوشت: این درباره حس مسئولیتی است که ما برای موفقیت جمعی مان و در قبال یکدیگر به عنوان هم تیمی داریم.

پست وی با واکنش کاربران در فضای آنلاین روبرو شد که آمیزه‌ای از اشتیاق و تمسخر بود. بعضی از کاربران شبکه اجتماعی گفتند این شعار شرکت مِتا را در اولویت اول و کارمندانش را در اولویت آخر قرار می‌دهد. سایر افراد اظهارات این میلیاردر را تحسین کردند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت مِتا پس از افشاگری‌های فرانسس هوگن، کارمند سابق این شرکت که باعث شد بحث‌هایی درباره اولویت داشتن سود به مسئولیت پذیری در این شبکه اجتماعی برانگیخته شود، با فشار زیادی از سوی افکار عمومی و سیاستگذاران روبرو شد. شرکت مادر فیس بوک ماه جاری پس از انتشار عملکرد مالی مایوس کننده، حدود ۲۵۱.۳ میلیارد دلار از ارزش بازار خود را از دست داد که بزرگترین ریزش ارزش بازار یک شرکت آمریکایی در یک روز بود.