Gerdab.IR | گرداب

حضور شرکت‌های روسی در کنگره جهانی موبایل ممنوع شد

حضور شرکت‌های روسی در کنگره جهانی موبایل ممنوع شد
تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۴۰۰

انجمن GSMA حضور شرکت‌های روسی در نمایشگاه کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۲ (MWC) که از ۲۸ فوریه (۹ اسفند) آغاز می‌شود را ممنوع خواهد کرد.

به گزارش گرداب، انجمن GSMA اعلام نکرد حضور کدام شرکت‌های روسی ممنوع شده است و تنها گفت پاویون روسیه وجود نخواهد داشت تا محصولات موبایل این کشور را نمایش دهد.

جان هافمن، رئیس GSMA به رویترز گفت: هیچ برنامه‌ای برای لغو یا به تاخیر انداختن نمایشگاه کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۲ وجود ندارد. با این حال این سازمان در وب سایت خود اعلام کرد همه سیاست‌ها و تحریم‌هایی که روسیه را هدف می‌گیرند را رعایت خواهد کرد. بعضی از شرکت‌ها در فهرست تحریم‌ها هستند. تحت بعضی از تحریمها، ارسال تلفن‌های همراه امکان پذیر است البته تا زمانی که به کارکنان دولتی روسیه یا وابسته‌های آن‌ها ارسال نشوند.

مانند بعضی از نمایشگاه‌های تجاری، شرکت‌هایی روسی نظیر "ویمپل کام" می‌توانند فضای اختصاصی برای حضور در نمایشگاه خریداری کنند، اما ممنوعیت اصلی عمدتا شامل شرکت‌هایی می‌شود که برای حضور از پاویون روسیه استفاده می‌کنند.

بر اساس گزارش وب سایت انگجت، این ممنوعیت در حالی اعلام می‌شود که فناوری به میزان فزاینده‌ای در جنگ میان روسیه و اوکراین مورد استفاده قرار گرفته است. شرکت‌های فیس بوک و توییتر اقداماتی را برای حمایت از کاربران اوکراینی و کسانی که حرکت ارتش روسیه را دنبال می‌کنند، انجام داده اند.

روسیه هم به نوبه خود دسترسی به فیس بوک را به تلافی اقدام این شبکه اجتماعی در محدود کردن رسانه‌های روسی، محدود کرده است. انجمن GSMA خواسته یا ناخواسته درگیر سیاست‌هایی شده که به طور کلی روی دنیای موبایل تاثیر می‌گذارند.

منبع: ایرنا