Gerdab.IR | گرداب

گوگل نقشه اطلاعات ترافیکی را غیرفعال کرد

گوگل نقشه اطلاعات ترافیکی را غیرفعال کرد
تاریخ انتشار : ۰۹ اسفند ۱۴۰۰

گوگل تایید کرد بخشی از ابزار‌های سرویس نقشه گوگل (Google Maps) که اطلاعات لحظه‌ای درباره شرایط ترافیکی و ازدحام مناطق مختلف را نشان می‌دهند را موقتا برای اوکراین غیرفعال کرده است.

به گزارش گرداب، این شرکت اینترنتی آمریکایی اعلام کرد پس از مشورت با منابع مختلف از جمله مقامات منطقه‌ای، اطلاعات لحظه‌ای و لایه ترافیک نقشه گوگل درباره ازدحام فروشگاه‌ها و رستوران‌ها در اوکراین را برای ایمنی ساکنان محلی در این کشور، در سطح جهانی غیرفعال کرده است.

اوکراین با حملات نیرو‌های روسیه روبروست که از روز پنج شنبه حمله نظامی به این کشور را آغاز کرده و شهر‌های اوکراین را موشک باران کرده‌اند. درنتیجه این حملات ۴۰۰ هزار غیرنظامی که عمدتا زنان و کودکان بی دفاع بودند، به کشور‌های همسایه پناه برده اند.

شرکت‌های فناوری بزرگ شامل گوگل اعلام کرده‌اند اقدامات جدیدی را برای حمایت از امنیت کاربران در این منطقه اجرا می‌کنند. خدمات آنلاین و سایت‌های شبکه اجتماعی هم از سوی محققان برای جمع کردن اطلاعات درباره جنگ استفاده می‌شوند.

یک استاد موسسه مطالعات بین المل میدل بری کالیفرنیا اظهار کرد: نقشه گوگل به وی کمک کرد ترافیک سنگینی را دنبال کند که در واقع نیرو‌های روسی بودند که ساعاتی پیش از اعلام حمله از سوی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به سمت مرز حرکت می‌کردند.

بر اساس گزارش رویترز، گوگل اعلام کرد اطلاعات ترافیکی زنده برای رانندگان با استفاده از قابلیت‌های ناوبری گام به گام در این منطقه موجود است.