Gerdab.IR | گرداب

درخواست بایدن از صاحبان شبکه‌های اجتماعی

درخواست بایدن از صاحبان شبکه‌های اجتماعی
تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۴۰۰

جو بایدن رییس جمهور آمریکا در نخستین سخنرانی سالانه وضعیت کشور از کنگره خواست با وضع قوانین جدید ایمنی کودکان در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس بوک و اینستاگرام را ارتقا دهند.

به گزارش گرداب و به نقل از ورج، این نخستین باری است که بایدن خواستار وضع چنین قوانینی شده و کاخ سفید تصمیم دارد درخواست‌هایی برای تامین بودجه برای مطالعه و ارتقای ایمنی کودکان در فضای آنلاین اختصاص دهد.

بایدن به طور خاص از کنگره خواست قوانین حریم خصوصی سختگیرانه تری در خصوص کودکان در شبکه‌های اجتماعی وضع و تبلیغات هدفمند برای آن‌ها را منع کند و از سوی دیگر به شبکه‌های اجتماعی فشار بیاورد تا محصولات شان را از پایه با توجه به ایمنی کودکان توسعه دهند.

درحقیقت کاخ سفید قبل از سخنرانی بایدن گزارشی منتشر کرد که نشان می‌دهد دولت آمریکا الگوریتم‌های شبکه اجتماعی را هدف گرفته که به طور تبعیض آمیز کودکان و به خصوص اقلیت‌ها را هدف می‌گیرد.

بایدن در سخنرانی اش گفت: اکنون زمان آن فرا رسیده تا قابلیت‌های حریم خصوصی را تقویت و تبلیغات هدفمند برای کودکان محدود شود. شرکت‌های فناوری ملزم شوند جمع آوری اطلاعات خصوصی کودکان را متوقف کنند.

رییس جمهور آمریکا اعلام کرد در بودجه ۲۰۲۳ میلادی خواستار تخصیص ۵ میلیون دلار برای تحقیق درباره آسیب شبکه‌های اجتماعی به سلامت ذهنی کاربران و همچنین اقداماتی شده که دولت برای مقابله با این آسیب‌ها می‌تواند انجام دهد. علاوه برآن وزارت بهداشت و خدمات انسانی «یک مرکز ملی تعالی در سانه‌های اجتماعی و بیماری‌های روانی» در سال آینده راه اندازی می‌کند.

این درخواست درحالی انجام می‌شود که چند ماه قبل فرانسیس هوگن، افشاگر فیس بوک در برابر چند کمیته کنگره شهادت داد و متا (شرکت مادر فیس بوک واینستاگرام) را متهم کرد ایمنی کاربران جوان را نادیده گرفته اند.