Gerdab.IR | گرداب

کلاهبرداری از کاربران به بهانه کمک به اوکراین

کلاهبرداری از کاربران به بهانه کمک به اوکراین
تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۴۰۰

نبرد میان اوکراین و روسیه را می‌توان اولین درگیری سیاسی دانست که در دوره ارزهای دیجیتال اتفاق می‌افتد.

به گزارش گروه ترجمه گرداب، به نقل از رسانه خبری بلیپینگ کامپیوتر (Bleeping Computer) که در حوزه فناوری فعالیت می‌کند، کلاهبرداران در حال سوءاستفاده از کمک‌های مردمی‌ای هستند که از طریق ارز‌های دیجیتال برای حمایت از تلاش‌های اوکراین برای مقاومت در برابر حمله نظامی روسیه صورت می‌گیرد.

این رسانه روش‌های کلاهبرداری جدیدی شناسایی کرده که کاربران را برای اهدای بیتکوین و سایر ارز‌های دیجیتال به آدرس‌هایی متفاوت از آدرس‌هایی که توسط دولت اوکراین و سازمان‌های غیردولتی این کشور ارائه می‌شود، ترغیب می‌کنند.

این رسانه همچنین نوشته است آنچه به‌طور بالقوه می‌تواند اثربخشی این کلاهبرداری‌ها را افزایش دهد این است که آن‌ها اغلب از روش‌های احساسی استفاده می‌کنند که کاربران ممکن است به‌سختی در برابر آن مقاومت کنند.

این رسانه خبری تعدادی از کلاهبرداری‌هایی که برای تشویق کاربران رمزارز به پرداخت پول مشغول بوده‌اند را شناسایی کرده است. در این کلاهبرداری‌ها آدرس‌های کیف پول متفاوتی ارائه می‌شود.

نبرد میان اوکراین و روسیه را می‌توان اولین درگیری سیاسی دانست که در دوره ارز‌های دیجیتال اتفاق می‌افتد. این فناوری‌های مالی جدید امکانات جدیدی برای دو طرف درگیری ایجاد کرده است.

اوکراین از ارز‌های دیجیتال برای دریافت کمک‌های مالی استفاده می‌کند و روسیه نیز به دنبال این است که از طریق ارز‌های دیجیتال بتواند امکانی پیدا کند که تحریم‌ها را دور بزند. ورود احتمالی دولت روسیه به بازار کریپتو و بیتکوین می‌تواند یکی از اتفاقات بنیادی در تاریخ ارز‌های دیجیتال باشد.

حال، اما ورود رسمی دولت اوکراین به ارز‌های دیجیتال، تبعات منفی خود را نیز نشان می‌دهد و ما شاهد شکل‌گیری کلاهبرداری‌های زیادی در این حوزه هستیم.

منبع:
news.bitcoin