Gerdab.IR | گرداب

واکنش وزیر ارتباطات به قطع شدن بخشی از ظرفیت اینترنت بین المللی کشور

واکنش وزیر ارتباطات به قطع شدن بخشی از ظرفیت اینترنت بین المللی کشور
تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۴۰۰

وزیر ارتباطات با بیان اینکه از زمان آغاز بحران اوکراین، احتمال اختلال در تامین پهنای باند بین الملل از مسیر این کشور را پیش بینی کرده بودیم، از برنامه ریزی برای ایجاد ظرفیت جایگزین خبر داد.

‎به گزارش گرداب، از حدود ساعت ۱۸ روز گذشته بخشی از ظرفیت اینترنت بین المللی کشور که از طریق شرکت روس تلکام و از مسیر کشور اوکراین تأمین می‌شد، قطع شده است.

این‬ ظرفیت‬ که‬ حدود‬ ۴۰۰‬ گیگ‬ است، ‬ باعث‬ افت‬ ارتباطات‬ در داخل کشور شده و وزارت ارتباطات اعلام کرده که ‏با توجه به تداوم اختلالات مسیر شبکه از اوکراین، در حال برقراری لینک‌های جایگزین از طریق سایر مسیر‌های بین المللی است.

در‬ این راستا عیسی زارع پور وزیر ارتباطات در صفحه شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی نوشت: همان‌طور که همکارانم نیز اطلاع داده‌اند، یکی از مسیر‌های تأمین اینترنت بین الملل که از اوکراین عبور می‌کند قطع شده و بخشی از پهنای باند بین الملل کاهش یافته که در ساعت پیک ممکن است منجر به اختلال شود.

وی گفت: این مساله را از زمان آغاز بحران اوکراین پیش بینی کرده بودیم و به دلیل زمان بر بودن تأمین ظرفیت جدید، همان موقع به همکارانم در شرکت ارتباطات زیرساخت گفتم که برای ظرفیت جایگزین اقدام کنند و این موضوع به سرعت در حال انجام است.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: تنوع بخشیدن به منابع و مسیر‌های تأمین اینترنت بین الملل و تأمین ظرفیت پشتیبان برای مواقع این‌چنینی از سیاست‌های دولت مردمی است که به صورت جدی دنبال می‌شود.