Gerdab.IR | گرداب

افزایش حملات فیشینگ NFT

افزایش حملات فیشینگ NFT
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۴۰۰

آسیب‌پذیری‌های امنیتی پلتفرم‌های NFT در حال آشکارشدن است.

به گزارش گروه ترجمه گرداب، به تازگی ما شاهد افزایش حملات فیشینگ در حوزه NFT بوده‌ایم. بازار معروف NFT با نام OpenSea اخیرا اعلام کرده است که هدف یک حمله فیشینگ قرار گرفته است. OpenSea بزرگترین پلتفرم خرید و فروش NFT است. این پلتفرم بر روی شبکه اتریوم فعالیت می‌کند. اما حملات فیشینگ در این حوزه به همین محدود نمی‌شود.

براساس گزارشات کاربران شبکه Solana با یک سری حملات فیشینگ مواجه شدند که در قالب وبسایت‌هایی ایجاد شد که ورودی‌های محتوایی را به کاربران ارائه می‌دهند و سپس SOL آن‌ها را می‌دزدند. مهاجمان معمولا کاربران و سرمایه گذاران NFT را هدف قرار می‌دهند که اغلب از Airdrops استفاده می‌کنند.

هکر‌ها یک صفحه جعلی با توضیحات NFT و جزئیات مسابقه ایجاد می‌کنند، پس از ورود کاربران به وبسایت و امضای تراکنش، تمام SOL کیف پول آن‌ها تخلیه شده و به آدرس کلاهبرداران منتقل می‌شود.

طبق گزارش ها، صنعت NFT به ویژه در شبکه سولانا، خطرناک‌ترین جا برای سرمایه‌گذاران است، زیرا بیشتر پروژه‌های موجود در این فضا با هدف کسب سود کوتاه مدت و بدون قصد توسعه بیشتر اکوسیستم انجام می‌شوند.

افزایش حملات فیشینگ NFT

شرکت SlowMist یادآور می‌شود که اخیرا حملات فیشینگ به سولانا بسیار مکرر بوده است. مهاجمان NFT‌ها را به صورت دسته‌ای به کاربران ارسال می‌کنند، پس از اینکه آدرس محتوای توضیحات NFT برای تایید وارد وبسایت شد، همه‌ی SOL‌ها از حساب خارج شده و منتقل می‌شوند.

در حال حاضر بازار NFT بسیار مورد توجه قرار گرفته است، اما همین مسئله باعث شده که خطرات امنیتی زیادی نیز برای آن به وجود آید. NFT نوعی سند مالکیت دیجیتال است که تماماً کدگذاری‌شده و بر بستر اینترنت نگه‌داری می‌شود.

با پیشرفت فناوری و ارائه نوآوری‌هایی اینچنین، اما متاسفانه شاهد افزایش خطرات سایبری و ارتقا و پیشرفت آن‌ها نیز هستیم. به نظر می‌رسد که بهترین راه برای ورود به این حوزه‌ها، مطالعه دقیق و پرهیز از رفتار شتاب‌زده باشد.