Gerdab.IR | گرداب

معرفی کتاب/ جنایت جهانی: دایرة المعارف سرقت سایبری، فروش سلاح و سایر فعالیت‌های غیرقانونی + دانلود فایل

معرفی کتاب/ جنایت جهانی: دایرة المعارف سرقت سایبری، فروش سلاح و سایر فعالیت‌های غیرقانونی + دانلود فایل
تاریخ انتشار : ۱۱ فروردين ۱۴۰۱

کتاب جنایت جهانی: دایرة المعارف سرقت سایبری، فروش سلاح و سایر فعالیت‌های غیرقانونی مرجع مهمی برای دانشجویان و خوانندگان عمومی جهت درک انتقادی درباره نقش فناوری، دولت‌ها، ناآرامی‌های سیاسی، جنگ و درگیری‌های اقتصادی در افزایش جرم و جنایت در سطح جهانی ارائه می‌دهد.

"پایگاه رسانه ای گرداب جهت اطلاع و افزایش دانش و سواد فضای مجازی مخاطبان خود و به ویژه دانشجویان، پژوهشگران و تصمیم گیران، کتاب‌هایی را در این عرصه معرفی می‌‎کند. بدیهی است انتشار این مطالب، لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست."

به گزارش گرداب، شهروندان آمریکایی بر این باور بودند که «جرم و جنایت همه جا رخ می‌دهد» و در واقع مطابق با آن چه در محل زندگی خود تجربه می‌کردند چنین اظهاراتی داشتند. آن‌ها نگرانی‌های خود را درباره گسترش جرم و جنایت در محله‌های خود ابراز می‌کردند.

اما آمار‌هایی که اداره فدرال تحقیقات و اداره دادگستری آمریکا منتشر کرده است نشان می‌دهد که میزان اعمال خشونت‌آمیز در آمریکا از سال ۱۹۹۳ تاکنون کاهش یافته است. طبق این آمارها، از سال ۱۹۹۳ تا سال ۲۰۱۶ میزان بروز جرائم خشن ۴۸% و جرائم مالی ۷۴% کاهش داشته است.

جالب اینجاست که درک عموم نسبت به جرائم با داده‌های ارائه شده مطابقت ندارد. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که شهروندان آمریکایی معتقدند که میزان جرم و جنایت بالاست حتی زمانی که داده‌ها خلاف آن را نشان می‌دهد.

اگرچه ممکن است جرم و جنایت در همه جا وجود داشته باشد، اما به نظر می‌رسد که میزان وقوع آن‌ها امروزه کم‌تر از گذشته باشد. جرائم خانگی که شامل انواع جرائم سنتی مانند دزدی و تجاوز به حریم خصوصی، سرقت خودرو و حمله می‌شود در واقع از دهه ۱۹۹۰ تاکنون در بیش‌تر کشور‌های توسعه یافته کاهش یافته است. با این حال، نوع جدیدی از جرائم ایجاد شده‌اند که پیامد‌هایی فراتر از مرز‌های ملی دارند و ماهیت آن‌ها باید از جوانب و دیدگاه‌های مختلف مورد بررسی قرار بگیرد.

با این که بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی از اقتصاد جهانی و توزیع اطلاعات نفع زیادی برده‌اند، اما جهانی شدن نیز پیامد‌های منفی جدی‌ای داشته است. کتاب جنایت جهانی: دایرة المعارف سرقت سایبری، فروش سلاح و سایر فعالیت‌های غیرقانونی مرجع مهمی برای دانشجویان و خوانندگان عمومی جهت درک انتقادی درباره نقش فناوری، دولت‌ها، ناآرامی‌های سیاسی، جنگ و درگیری‌های اقتصادی در افزایش جرم و جنایت در سطح جهانی ارائه می‌دهد.

این دایره‌المعارف که به ترتیب حروف الفباست، افراد، رویداد‌ها و سازمان‌های مهم را پوشش می‌دهد و شامل اسناد کلیدی می‌شود که به خوانندگان کمک می‌کند تا به درک درستی از مشکلات متعدد ایجاد شده ناشی از جنایات فراملی که شدت و فراوانی آن‌ها در سراسر جهان در حال افزایش است، برسند. به طور کلی، در این کتاب به مجرمان و روش‌های آن‌ها، قربانیان، کسانی که در این بین سود می‌برند و اقدامات مجریان قانون پرداخته می‌شود.

این مجموعه علاوه بر بحث درباره سرقت سایبری و فروش اسلحه و مواد مخدر، نگاهی دقیق به جرائم جهانی که معمولا پوشش داده نمی‌شود از جمله فساد، فریب پزشکی، شرط‌بندی غیرقانونی ورزشی، قاچاق اعضای بدن، دزدی دریایی، قاچاق اموال فرهنگی و جنایت در حیات وحش دارد. هرچند این دایرة المعارف، وقایع تاریخی و افراد در گذشته را نیز شامل می‌شود، اما بیش‌تر توجه و تمرکز بر روی موضوعات اخیر و معاصر است.

عنوان کتاب: جنایت جهانی: دایرة المعارف سرقت سایبری، فروش سلاح و سایر فعالیت‌های غیرقانونی
عنوان اصلی: Global Crime: An Encyclopedia of Cyber Theft, Weapons Sales, and Other Illegal Activities
ویراستار: فیلیپ ال. رایشل (Philip L. Reichel)
سال انتشار: ۲۰۱۹
ناشر: ABC-CLIO

دانلود کتاب