Gerdab.IR | گرداب

ستاری: دانش‌بنیان‌ها به صنعت ساختمان و پروژه‌های عمرانی ورود می‌کنند

ستاری: دانش‌بنیان‌ها به صنعت ساختمان و پروژه‌های عمرانی ورود می‌کنند
تاریخ انتشار : ۲۹ فروردين ۱۴۰۱

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری از نهایی شدن برنامه رسوخ فناوری و نوآور دانش‌بنیان‌ها در حوزه‌های مختلف عمرانی، با مشارکت وزارت راه و شهرسازی خبر داد.

به گزارش گرداب به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در حاشیه نشست مشترک با کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در روز‌های اخیر با اعضای کمیسیون‌های مختلف در مجلس شورای اسلامی از جمله اعضای کمیسیون‌های کشاورزی، صنعت، آموزش و امروز نیز کمیسیون عمران جلسات مشترکی داشتیم.

وی ادامه داد: در حوزه مرتبط با کمیسیون عمران پروژه‌های متعددی را در دستور کار داریم و به دنبال این هستیم که برنامه کاملی را در سه بخش حوزه‌های مختلف عمرانی تا هفته آینده با وزارت راه و شهرسازی جهت طرح در دولت نهایی کنیم که مقدمات آن انجام شده و امیدواریم توسعه پیدا کند.

ستاری با بیان این‌که توسعه زیست بوم اقتصاد دانش بنیان در داخل وزارتخانه پیگیری می‌شود ادامه داد: پروژه‌های پرچم دار و ملی در حوزه‌های هوایی، حمل و نقل درون و برون شهری از جمله اتوبوس و مترو و همچنین پروژه‌های طرح کلان ملی در فناوری‌های جدید ساخت و ساز از جمله محور‌های طرح برنامه مشترک با وزارت راه و شهرسازی بوده که البته بحث اصلی نیز توسعه تکنولوژی درحوزه ساختمان است.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری ابزار امیدواری کرد: با همراهی کمیسیون عمران اتفاقات خوبی در حوزه توسعه فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان در بخش مسکن و حمل و نقل رخ دهد.

وی در ادامه بیان کرد: همچنین از اعضای کمیسیون عمران مجلس نیز دعوت کردیم تا از توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان در حوزه‌های مختلف از جمله آب، انرژی، ساخت و ساز و راه بازدید داشته باشند. امیدواریم با همیاری مجلس شاهد تحقق شعار سال باشیم.