Gerdab.IR | گرداب

پگاسوس مقامات انگلیسی را گرفتار کرد

پگاسوس مقامات انگلیسی را گرفتار کرد
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۴۰۱

طبق گزارشی جدید پگاسوس، جاسوس افزار رژیم صهیونیستی به دستگاه‌های الکترونیکی دفتر نخست وزیر و وزارت امورخارجه انگلیس نفوذ کرده است.

به گزارش گرداب به نقل از رویترز، گروه «سیتیزن لب» مقامات انگلیس هشدار داده بود دستگاه‌های الکترونیکی آن‌ها که به شبکه دولت متصل است، از جمله چند دستگاه دفتر نخست وزیر و وزارت امورخارجه، به جاسوس افزار رژیم صهیونیستی آلوده شده است.

بر اساس پست وبلاگی سیتی زن لب، این جاسوس افزار که پگاسوس نام دارد توسط شرکت NSO ساخته شده است. در بخشی از این پست آمده است: ما تایید می‌کنیم که در ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میلادی چندبار درباره موارد مشکوک ابتلا به جاسوس افزار پگاسوس را به مقامات انگلیس هشدار داده بودیم.

سخنگوی NSO اعلام کرد این اتهامات اشتباه هستند و به دلایل فنی و قراردادی ربطی به محصولات این شرکت ندارند. از سوی دیگر سخنگوی دولت انگلیس نیز اعلام کرد ما به طور معمول درباره موضوعات امنیتی اظهار نظر نمی‌کنیم.

سیتیزن لب معتقد است هدف گرفتن دفتر نخست وزیری با جاسوس افزار پگاسوس توسط مشتریان NSO در امارات متحده عربی انجام شده است. از سوی دیگر هک وزارت امور خارجه این کشور از سوی کشور دیگر از جمله قبرس، اردن و هند انجام شده است.

با استفاده از پگاسوس می‌توان به آیفون نفوذ کرد. جاسوس افزار مذکور به مشتریانش اجازه دسترسی به حافظه موبایل را می‌دهد یا آن‌ها را به دستگاه‌های ضبط صوت تبدیل می‌کند.

سیتیزن لب با رصد ترافیک اینترنت و دیگر سیگنال‌های دیجیتالی سرور‌های جاسوسی شواهدی یافت که نشان می‌داد دستگاه‌های انگلیسی به خطر افتاده‌اند.