Gerdab.IR | گرداب

تشکیل مرکز مبارزه با اطلاعات گمراه کننده در آمریکا

تشکیل مرکز مبارزه با اطلاعات گمراه کننده در آمریکا
تاریخ انتشار : ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۱

رئیس جمهور آمریکا هیئتی برای جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست مخصوصا در جوامع اقلیت، تشکیل داد.

به گزارش گرداب به نقل از دیلی میل، جو بایدن، هیئتی برای مبارزه با اخبار جعلی و گمراه کننده تشکیل داد. رسانه‌های انگلیسی می‌گویند رئیس این هیئت مخالف آزادی بیان است و احتمالا بایدن سعی دارد با این تصمیم رسوایی‌های پسر خود را بپوشاند.

 نینا یانکوویچ مدیریت اجرایی هیئت نظارت بر اخبار جعلی در وزارت امنیت میهن آمریکا را بر عهده خواهد داشت.

الخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی آمریکا دیروز در سخنرانی خود با قانونگذاران هیچ یک از اختیارات این هیئت جدید را فاش نکرد. وی فقط توضیح داد که این هیئت برای مقابله با انتشار اطلاعات نادرست پیش از انتخابات میان دوره‌ای آمریکا که در ماه نوامبر برگزار می‌شود، کار خواهد کرد و تمرکز آن به ویژه در جوامع اسپانیایی تبار خواهد بود.

وزیر امنیت میهن آمریکا گفت که هیئت مدیره جدید تحت نظارت مرکز برنامه‌ها و مشارکت‌های پیشگیری دوره بایدن قرار می‌گیرد، این بدان معناست که این هیئت، قدرتی برای سرکوب اطلاعات نادرست نخواهد داشت و در عوض سعی خواهد کرد با پرداخت مبالغی، مشکلات را حل کند. هنوز مشخص نیست چه مقدار پول نقد در هیئت اطلاعات نادرست هزینه خواهد شد.

باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا نیز چند روز پیش نسبت به انتشار اخبار نادرست در فضای مجازی واکنش نشان داد و گفت مردم به دلیل انتشار اطلاعات اشتباه در فضای مجازی جان خود را از دست می‌دهند.

نزدیک شدن انتخابات میان دوره‌ای آمریکا تولید «اخبار جعلی» را مرکز توجه قرار داده است. اخبار جعلی روایت‌های نادرست ظاهرا خبری هستند که اغلب با هدف تاثیرگذاری بر باور‌های سیاسی یا جهان‌بینی خوانندگان منتشر می‌شوند. یکی از ویژگی‌های اخبار جعلی آن است که به نظر می‌رسد رسانه‌های خبری معتبر آن را تولید کرده باشند.

یافته‌های مطالعات اخیر نشان می‌دهد سه‌چهارم آمریکایی‌هایی که رویداد‌های روز را دنبال می‌کنند معتقدند امروزه خبر‌های جعلی مشکل بزرگی محسوب می‌شوند.